Pomysł na wspólne wycieczki – przednie foteliki rowerowe

0
1110

Nie ulega wątpliwości, że spędzamy coraz częściej czas na różnego rodzaju aktywnościach. Jedną z najlepszych i najchętniej uprawianych przez całe rodziny są wycieczki rowerowe zarówno po mieście, jak i leśnych bezdrożach. Na szczęście profesjonalny sprzęt pozwala na tego typu wyprawy nawet z maluchami, które same jeszcze nie jeżdżą, a cały szereg przednich fotelików rowerowych, jak i tylnych pozwala na komfortowe i bezpieczne wyprawy na rowerze rodzica.

Bezpieczne rozwiązanie – przedni fotelik rowerowy

W sklepach znajdziemy cały szereg nowoczesnych przednich fotelików rowerowych, które są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o użyte materiały, zabezpieczenia czy też przedział cenowy. Najważniejszym kryterium wyboru musi być jednak to, czy dany model posiada wymagane w Unii Europejskiej certyfikaty – przede wszystkim Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa EN 14344, ale dobrze by było, gdyby przedni fotelik rowerowy miał również Amerykański Certyfikat Bezpieczeństwa ASTM 1625-00. Kolejnym ważnym wymogiem jest European Standard 99/44/EG, który producent powinien posiadać. Jeśli już trafimy na odpowiednią markę i produkty, które nie są produkowane w Chinach, naszym największym dylematem będzie, czy zdecydować się na przedni fotelik rowerowy czy też ten montowany za rodzicem.

Dla kogo przedni fotelik rowerowy?

Coraz popularniejsze przednie foteliki rowerowe dedykowane są najmłodszym dzieciom. Jazda z przodu to nie tylko ogromna frajda dla malucha, ponieważ wszystko widzi, ale również bliski kontakt z rodzicem, który pociechę ma cały czas w ramionach i na oku. Poza tym przedni fotelik rowerowy jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż jego tylny odpowiednik, ponieważ znajduje się za mocnym stelażem ochronnym, jakim jest kierownica. Również nasze ciało chroni dziecko podczas upadku. Warto pamiętać, że niektóre modele rowerów dopuszczają jedynie montaż przednich fotelików rowerowych.

Bardzo ważnym kryterium wyboru odpowiedniego siedziska będzie waga i wzrost dziecka. Do zbyt małego pociecha może się nie zmieścić lub po prostu będzie jej bardzo niewygodnie, a ten wykonany z kiepskich materiałów i niedostosowany do odpowiedniego ciężaru może szybko się zniszczyć lub popękać w najmniej oczekiwanym momencie. Przedni fotelik rowerowy produkowany jest najczęściej z tworzywa sztucznego, które jest bardzo wytrzymałe, a siedzisko wyłożone jest miękką wkładką, która zapewnia komfort siedzącego w nim dziecka. Dzięki temu każda wycieczka oczywiście z kaskiem na głowie jest niesamowitą przygodą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ