Pieluszki wielorazowe kontra pieluszki jednorazowe – co wybrać?

0
2350
Pieluszki wielorazowe kontra pieluszki jednorazowe - co wybrać?

Do niedawna większość rodziców sięgała po pieluszki jednorazowe, doceniając wygodę, jaką one zapewniają. Jednak moda na ekologię, która dotarła również do świata akcesoriów dziecięcych i produktów dla niemowląt sprawiła, że coraz częściej rodzice decydują się na pieluszki wielorazowe.

Kiedy wybierać pieluszki jednorazowe

Zwolennicy pieluszek jednorazowych podkreślają ich wygodę. Ten rodzaj pieluszek rekomendowany jest głównie na czas podróży. Pieluszki jednorazowe są produkowane z coraz delikatniejszych materiałów, zapobiegają odparzeniom u dzieci, a niejednokrotnie dodatkowo nawilżają skórę. W odróżnieniu do pieluszek wielorazowych ich zakup nie wiąże się z jednorazowym dużym wydatkiem. Dodatkowo pieluszki „rosną” wraz z dzieckiem – gdy dziecko rośnie należy wybierać większe pieluszki. Ich przeciwnicy podkreślają, że pieluszki jednorazowe są nieekologiczne.

Dla kogo pieluszki wielorazowe

Współczesne pieluszki wielorazowe mają niewiele wspólnego ze znanymi sprzed lat pieluszkami tetrowymi. Obecnie popularne są pieluszki z wkładką, w których wykorzystuje się chłonne wkłady wykonane z bambusa, polaru, bawełny organicznej czy mikrofibry, pieluszki z AIO, w których chłonna wkładka jest na stałe wszyta do pieluszki, pieluszki formowane z otulaczem czy pieluszki do składania, które należy umiejętnie spiąć. Oprócz pieluszek należy również zainwestować w specjalne otulacze, które będą chroniły ubrania przed przemoczeniem, oraz klamry i spinki, które będą utrzymywać pieluszkę. Pieluszki wielorazowe powinny być prane w specjalnych workach, a do ich prania wskazane są specjalne środki piorące, także orzechy do prania czy olejki aromatyczne. Wybierając pieluszki wielorazowe rodzice powinni zainwestować w zakup kilku rodzajów pieluszek, które będą używane w zależności od potrzeb dziecka. Ten rodzaj pieluszek powinien być dostosowany do wieku dziecka. Zakup pieluszek wielorazowych jest zdecydowanie droższy niż zakup pieluszek jednorazowych, jednak jest to wydatek jednorazowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ