Obozy 2019 to gratka dla dzieci i młodzieży

0
1118
Obozy 2019 to gratka dla dzieci i młodzieży

Już od jesieni poprzedniego roku można wybierać przeróżne obozy, jakie organizatorzy przygotowali na lato. Dzieci i młodzież będą jak zwykle zachwyceni szerokim wachlarzem oferty, nowymi tematykami i ciekawymi nowościami. Obozy 2019 gwarantują udane lato – jest wśród nich wiele sprawdzonych propozycji z poprzednich lat, czasem nieco zmodyfikowanych, by były jeszcze bardziej atrakcyjne, ale także jest wiele całkiem nowych wyjazdów.

Zarówno w górach, jak i nad morzem, a także nad jeziorami w całym kraju odbywać się będzie jak co roku wypoczynek dla dzieci. Młodzież ponadto ma do wyboru jeszcze wyjazdy zagraniczne, zwykle adresowane do uczestników powyżej 12 – 13 lat. Wśród obozów 2019 możemy znaleźć akie nowości, jak “Akademia Pana Kleksa” adresowana do młodszych uczestników w wieku 8 – 11 lat, a także na przykład obóz z psem, gdzie może pojechać młodzież zabierając na wakacje własnego czworonoga.

Kompletną nowością są obozy terapeutyczne – oczywiscie odbywały się takie wyjazdy już wcześniej, jednak było to na zasadzie turnusów rehabilitacyjnych i zwykle nie w wakacje, zatem nie korzystaly z nich dzieci z małymi zaburzeniami, a raczej dzieci naprawdę chore. Teraz zauważa się wśród uczniów polskich szkół, że ogromna rzesza dzieci dotknięta jest depresjami, nerwicami, nadpobudliwością, czy lekkimi odmianami na przykład zespołu Aspergera czy innych schorzeń związanych z psychiką i zachowaniem. Właśnie do tych dzieci adresowana jest nowa oferta – obozy 2019 proponują terapię dla tych dzieci – choć wyjazd trwa tylko 10 dni, to może dla wielu dzieci będzie lepszą opcją, niż klasyczne kolonie, gdzie grupy są duże, a wychowawcy niekoniecznie są przeszkoleni i wykształceni jeśli chodzi o te zaburzenia.

Zatem oferta obozów zmienia się z roku na rok, jak patrzymy na obozy 2019, to widać, że zeszłoroczne trendy i nowości utrzymują się i nadal popularne są na przykłąd obozy japońskie, koreańskie, chińskie czy azjatyckie. Drugim trendem są nowinki techniczne – wirtualna rzeczywistość, gry laserowe, e-sport czy gry x-box i konsole – to wszytsko również w tym roku jest na topie.

Takie zeszłoroczne nowości, jak bezpieczne łuki archery tag, tory do skimboardu, deski SUP do pływania – nadal są pożądane przez osoby kupujące obozy. Nie wychodzą też z mody quady, wspinaczka, survival, czy gry terenowe – to dzieci uwielbiają w różnych formach. Na obozach zaczynają się pojawiać też kompuery, roboty i drony – a także różne zajęcia z nimi związane. Organizatorzy rozbudowują i rpozwijają też obozy oparte na grach komputerowych, jak na przykład CS czy Minecraft. Oczywiscie co roku tematyki wyjazdów dla dzieci są też odbiciem aktualnych mód jeśli chodzi o seriale, filmy, gry i nowe media. Zatem wciąż triumfy święci Star Wars, Hobbit czy Indiana Jones. Dla młodszych wciąż autorytetem jest Harry Potter czy bohaterka serialu muzycznego Soy Luna (swoiste następstwo niemodnego już serialu Violetta, a jeszcze wcześniej – Hannah Montana).

Obozy 2019 zapewnią więc rozrywkę i tematyczny wypoczynek dla wszystkich, nawet dla najbardziej wymagających dzieci i nastolatków, nawet o najbardziej niszowych zainteresowaniach.

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ