Najlepszy tornister dla pierwszoklasisty

0
1655

Dziecko, które ma zacząć uczęszczać do klasy pierwszej, powinno posiadać najlepszej jakości tornister szkolny, ponieważ jego kręgosłup jest jeszcze bardzo wiotki, a co za tym idzie, można łatwo doprowadzić do niepożądanej postawy dziecka i tym samym skazać go na przymus chodzenia na różnego rodzaju ćwiczenia gimnastyczne. Jak wybrać odpowiedni tornister, który będzie nie tylko wygodny, ale również korzystnie wpłynie na postawę dziecka?

Tornister na kółkach – czy to dobry wybór?

Wielu rodziców zastanawia się nad zakupem tornistra na kółkach. Wydaje im się, że jest to dobry pomysł przede wszystkim dlatego, że dziecko nie musi stale dźwigać na plecach wszystkich książek wraz z tornistrem. Pomysł zakupu tego tornistra w pewnym sensie jest dobrym rozwiązaniem. Powinien to być jednak tornister, który jest z tyłu usztywniany. Tylko w ten sposób dziecko zakładając później plecak na plecy będzie mogło zachować odpowiednią postawę ciała. 

A może by tak tornister kasetonowy?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup tornistra kasetonowego. Kupując tornister tego typu przede wszystkim powinniśmy skupić się na tym, czy nie jest on zbyt ciężki dla naszego dziecka. Tornister ten nie powinien ważyć więcej niż 1,5 kilograma. Należy brać bowiem pod uwagę jeszcze fakt, że dziecko do tornistra będzie musiało dawać również przybory szkolne i oczywiście książki. Tym samym jego waga znacznie wzrośnie. Następnym istotnym elementem wydaje się sam fakt usztywnienia tornistra na plecach. Tornister kasetonowy w swojej tylnej części powinien posiadać usztywnienie idealnie dopasowane do pleców dziecka. W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć uszkodzeń lub też wad postawy naszych pociech.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo
Decydując się na zakup tornistra warto brać pod uwagę również bezpieczeństwo naszego dziecka. W tym celu można zakupić produkt, który ma elementy odblaskowe. Kupując taki tornister mamy pewność, że w razie gdyby dziecko musiało wracać do domu samodzielnie na przykład będąc już w klasie trzeciej nic mu się nie stanie. 

Polecamy również inne artykuły szkolne dla dzieci

Kupując tornistry do szkoły dla naszej pociechy musimy zwrócić uwagę na szereg istotnych informacji a przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że jest to produkt, który nie będzie w użytku tylko rok. Zazwyczaj plecak z klasy pierwszej dziecko nosi aż do klasy trzeciej i dopiero później następuje jego wymiana. Dobrze byłoby więc, aby plecak taki był najlepszej jakości i do tego zapewniał dziecku bezpieczeństwo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ