Modyfikowanie klasycznego wzoru

0
2103

Ślub to początek nowego etapu w życiu. Składanie przysięgi dla młodej pary to emocje nie do okiełznania. Wszyscy cieszą się, gdy mogą przeżyć ten niezwykły moment w gronie swoich najbliższych. Wesele które po tym następuje jest czasem przeznaczonym dla gości. Są oni wówczas najważniejsi i miło gdy zostawią ślady swej radości dla organizatorów. Nie chodzi tu w ogóle o kwestie prezentów lecz uzupełnieniu najlepszego upominku jakim jest księga gości na wesele z indywidualnymi życzeniami.  Im ciekawsza uroczystość i fantazja młodej pary, tym bardziej ta pamiątka również może przybierać interesujące formy. Głównym jej zadaniem jest bowiem podtrzymanie pamięci o osobach, które towarzyszyły świeżo upieczonym małżonkom w świętowaniu wielkiego dnia.

Wykraczanie z ram tradycji


Księga gości na wesele to klasyczny element w wystroju sali balowej. Podczas przyjęć celebrujących ślub zaproszone osoby zawsze jej szukają. Standardowa papierowa wersja staje się jednak powoli przeżytkiem bo kurząc się na półce jest często zapominana. Zajmuje więc tylko miejsce i naraża się na zniszczenie wynikające z upływu lat. Popularność więc zyskują nowatorskie jej warianty na przykład w postaci krótkich nagrań wideo lub podpisów na późniejszych przedmiotach użytkowych. Doskonale w takiej roli sprawdza się blat stołu kuchennego lub przeznaczonego do jadalni w ciepłym gniazdku młodej pary. Wówczas ta magiczna chwila złożenia sobie obietnicy wiecznej miłości towarzyszyć będzie długo w świadomości codziennego życia. Każdy posiłek w metaforycznym sensie spożywany będzie w gronie całej, nawet dalszej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Taka księga gości na wesele na pewno zrobi wrażenie na wszystkich jego uczestnikach oraz ludziach oglądających ją w późniejszym czasie, jako ważną i niezapomnianą część domowego życia.

Subiektywna kwestia gustu

Oczywiście nie każdemu taki pomysł się spodoba. Według wielu stół pełen życzeń i podpisów wcale nie wygląda elegancko. Wolą oni rozwiązania nieco mniej rewolucyjne. Wówczas doskonale sprawdza się nowoczesna pełna fotografii księga gości na wesele. Tu dostępne są dwa podstawowe warianty. Pierwszy zawiera zdjęcia młodej pary, które zaproszone osoby opatrują własnymi komentarzami lub składa się z wizerunków gości utrwalonych podczas przyjęcia. Ta druga opcja wydaje się być lepszą pamiątką dla młodej pary, gdyż swoje zdjęcia na pewno posiadają w prywatnej kolekcji. Daje to też szansę na wspólne fotografie również podczas szalonej zabawy. Dla miłośników układanek warto wybrać księgę gości na wesele w kształcie puzzli na których odwrocie jest miejsce do zapisania najważniejszych sentencji i porad. Zabawa w ich układanie może dostarczyć nie lada zagwozdki intelektualnej młodej parze i gwarantuje dokładne zapoznanie się ze wszystkimi życzeniami w atrakcyjnej formie. Można posunąć się również do innych dzieł przestrzennych jak na przykład drzewa z liśćmi przeznaczonymi do pisania jako modyfikacje tradycyjnych form.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ