Jeździk to gadżet, który wpływa na prawidłowy rozwój dziecka oraz zapewnia mu ciekawą zabawę

0
634

Na rynku jest wiele zabawek, które pozytywnie wpływają na rozwój intelektualny i ruchowy dziecka. Zarówno rodzicom, dziadkom, jak i innym osobom z otoczenia dziecka zależy na tym, aby maluch miał jak najlepsze warunki do poznawania świata. Szukając pomysłu na prezent dla malucha, warto zaznajomić się z ofertą jeździków. Są to zabawki, które z całą pewnością spodobają się wszystkim małym dziewczynkom i chłopcom.

Jeździki z prowadnikiem

Jest to ten rodzaj jeździka, którego funkcjonalność będzie dostosowywać się do poszczególnych etapów rozwoju dziecka. Zabawka posiada ochronną barierkę oraz prowadnik. Z powodzeniem możemy w nim wozić dziecko, które potrafi już samodzielnie siedzieć. W ofercie sklepu RUNO BABY znajdują się jeździki, których poszczególne elementy można zdemontować. Gdy maluch jest już samodzielny ruchowo, to po prostu odpina się niepotrzebne części ochronne. Dziecko napędza samochodzik siłą swoich nóg.

Co istotne, jeździk nadaje się do użytku zarówno w warunkach domowych, jak i na świeżym powietrzu. Prowadnik zapewnia rodzicowi kontrolę nad sterowaniem pojazdem podczas spacerów. Pod siedzeniem znajduje się przydatny schowek, w którym dziecko może umieścić swoje ulubione zabawki. W opcji jest wiele modeli jeździków. Można zdecydować się na wzory terenowe, retro lub wyścigowe. Na uwagę zasługuje przyjemna kolorystyka takich zabawek. Niektóre jeździki wyposażone są dodatkowo w daszek przeciwsłoneczny, uchwyt na picie oraz kierownicę z przyciskami do włączania melodyjek i klaksonu.

Jeździki elektryczne

Katalog produktów RUNO BABY obejmuje również jeździki elektryczne. Wyglądem przypominają jeździki z prowadnikiem, jednak odróżnia je od nich wbudowany akumulator. W zależności od konkretnego modelu jeździka może on posiadać takie dodatkowe funkcje jak: wyświetlacz pokazujący stan naładowania akumulatora, komfortowe siedzisko z ekoskóry, możliwość podłączenia USB/MP3, światła LED, panel muzyczny.

Pojazd uruchamia się po naciśnięciu pedału gazu. Taka forma zabawki wprowadza malucha w świat motoryzacji i pozwala na uzyskanie wielu ciekawych doświadczeń.  Co istotne, jazda może odbywać się nie tylko do przodu, ale także w tył. Niektóre modele umożliwiają jednoczesną zabawę dwójki dzieci. W przypadku jeździków elektrycznych szczególnie warto zwrócić uwagę na markę producenta. Wysoka jakość wykonania pozwoli na wieloletnie użytkowanie zabawki. Jeśli chodzi o pojazdy z napędem elektrycznym, to do wyboru są nie tylko samochody. W opcji są także quady oraz motory dwu i trzykołowe.

Jeździki – pchacze

Godne polecenia są także jeździki w formie pchacza. Jest to propozycja dla najmłodszych dzieci. Taki pchacz może być użytkowany już od szóstego miesiąca życia. Jednak będą nim zainteresowane również dwulatki i starsze dzieci.

Pchacz to świetna zabawka, nie tylko do jeżdżenia. Można na niej usiąść lub pchać przed sobą. Tego rodzaju zabawki posiadają zazwyczaj dodatkowe atrakcje dla dzieci, takie jak różnego rodzaju przyciski lub piłeczki. W sprzedaży są jeździki-pchacze wygrywające melodie lub wydające inne atrakcyjne dźwięki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ