Jakie auto akumulatorowe na pilota wybrać dla dziecka – sprawdź rady dotyczące zakupu

0
1493
Jakie auto akumulatorowe na pilota wybrać dla dziecka – sprawdź rady dotyczące zakupu

Auta na akumulator, którym dzieci mogą samodzielnie jeździć i nimi kierować to obecnie jedne z zabawek, które zyskują olbrzymią popularność na naszym rynku. Zanim jednak zakupimy je dla naszych pociech, warto wybrać takie, które z jednej strony faktycznie spełni wszystkie nasze oczekiwania, z drugiej zaś – będzie służyło naszym dzieciom naprawdę długo. Jeżeli poszukujecie informacji jak wybrać auto na akumulator, odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Na samym początku warto zdecydować się, czy potrzebujemy pojazdu jednoosobowego, czy dwuosobowego. Poza oczywistą różnicą, jaką jest liczba miejsc w pojeździe, jest jeszcze kilka, które już nie są takie oczywiste. Jedną z najbardziej istotnych jest prędkość samochodu – w przypadku pojazdów jednoosobowych prędkość wynosi od 5 do nawet 10km/h. Warto zaznaczyć, że jeżeli nasze dziecko znajduje się w dolnej granicy wiekowej danego podjazdu (takie infralokacje dostępne są albo na opakowaniu zabawki, albo w opisie danego pojazdu na stronie internetowej) i nie ma doświadczenia z takimi zabawkami, warto zdecydować się na wolniejsze alternatywy. Jeżeli jednak nasze dziecko czuje się pewnie w takich pojazdach, dopiero wtedy warto postawić na szybsze samochody.

W przypadku pojazdów dwuosobowych, ich prędkość będzie niższa i będzie ona wynosić zazwyczaj maksymalnie 5-6 km/h, oczywiście w przypadku przewożenia dwójki dzieci.

Bezpieczeństwo

Jak już zaznaczyliśmy powyżej, bezpieczeństwo naszych dzieci to jedna z najważniejszych rzeczy, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie auta na akumulator. Normalną rzeczą jest fakt, że obawiamy się, że nasze dziecko nie zawsze może radzić sobie z kierowaniem takim pojazdem, dlatego zwłaszcza w przypadku braku doświadczenia naszego dziecka z zabawkami tego rodzaju, warto zdecydować się na zakup pojazdu z dodatkowym pilotem do sterowania RC – użytecznym dla nas, rodziców. Dzięki niemu każdy będzie mógł w szybki, wygodny i skuteczny sposób przejąć kontrolę nad danym pojazdem i np. błyskawicznie go zatrzymać. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się tym, że nasze dziecko w zabawce będzie zachowywało się niebezpiecznie lub stracić nad nią panowania.

https://zabawki-gry.pl/Auta-akumulatorowe-na-pilota,c,46

Dopasowanie pojazdu do naszego dziecka

Jak już wspomnieliśmy, konkretne pojazdy przeznaczone są dla dzieci w konkretnym wieku, jednak to nie jedyna rzecz, na której dopasowanie jako rodzice musimy zwrócić uwagę. Rzeczy, o których zaraz opowiemy, przełożą się nie tylko na podkreślone już wyżej bezpieczeństwo, ale również na fakt, że dana zabawka będzie służyła naszym dzieciom naprawdę długo.

Jako rodzice musimy również zwrócić uwagę na wzrost oraz wagę, która jest dopuszczalna i maksymalna dla konkretnych pojazdów. Te informacje znów powinny być dostępne albo na pudełku, albo na stronie internetowej producenta lub sprzedającego samochodów. Warto zwrócić uwagę na to, aby zostawić w tych kwestiach naprawdę spory margines błędu – w końcu dzieci rosną naprawdę szybko. W przypadku wagi i samochodu jednoosobowego powinno to być nawet 15 kg – dzięki temu będziemy pewni, że samochód będzie służył naszym dzieciom naprawdę długo i nie będzie potrzeba jego szybka wymiana na nowy, często większy model.

Rodzaje akumulatorów

Przy zakupie auta na akumulator oczywiste jest, że jedną na najważniejszych rzeczy jest właśnie akumulator (lub akumulatory) – warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Najczęściej można spotkać się z jednym lub z dwoma akumulatorami, o napięciu od 6 do 12V oraz pojemności samych akumulatorów od 4 do 8 Ah. Im większe napięcie zatarasowanych akumulatorów, tym będziemy mogli liczyć na większą prędkość pojazdów, jednak nie bez znaczenia jest również ich pojemność – im ona będzie większa, tym zabawa będzie trwała dłużej. Jednocześnie, dłużnej będzie również trwało ładowanie takich akumulatorów, w skrajnych przypadkach może ono trwać nawet ponad 24 godziny (do pełnego ich naładowania). Zdajemy sobie więc sprawę, że w części przypadków może się okazać, że mniejsze i szybciej lądujące się akumulatory będą lepszym rozwiązaniem.

Motywy i marki

Jeżeli chcemy zakupić samochód na akumulator dla dziewczynki – nie będziemy mieli z tym najmniejszych problemów. Liczne modele znajdziemy bowiem upiększone motywami z bajek, część z nich będzie również w lubianym, różowym kolorze. Jeżeli zdajemy sobie sprawę, że nasza pociecha ma swoją ulubioną markę pojazdów, może warto w nią zainwestować? To na pewno sprawi dziecku ogrom radości!

Zakup samochodu na akumulator

Zdecydowanie polecamy zakup pojazdów tego typu przez internet. Dzięki temu możemy liczyć nie tylko na większy wybór, ale również na znacznie lepsze ceny. Zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu Zabawki-Gry.pl – mają oni w sprzedaży naprawdę pokaźną ilość samochodów na akumulator, w bardzo różnorodnych budżetach, dzięki czemu wszyscy rodzice znajdą pojazd, który przypadnie do gustu im oraz ich pociechom.

Na sam koniec zachęcamy do pamiętania o jeszcze jednym aspekcie – mowa o jakości wykonania. Pojazdy tego typu często są użytkowane naprawdę intensywnie, nie brakuje również m.in. zderzeń. W takim przypadku, jeżeli liczymy na długotrwałe działanie zabawki, pamiętajmy, aby była ona wykonana solidnie oraz z materiałów naprawdę wysokiej jakości.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ