Co kupić przyszłej mamie z okazji Baby Shower?

0
2242

Jeszcze kilka lat temu przyjęcia w stylu amerykańskich Baby Shower należały w Polsce do rzadkości. Obecnie coraz częściej organizuje się tego typu przyjęcia w ich klasycznej lub nieco zmodyfikowanej formie. Baby Shower jest okazją do wręczenia przyszłej matce upominków od zaproszonych gości. Co podarować z tej właśnie okazji?

Świetna okazja do skompletowania wyprawki dla dziecka

Klasyczne przyjęcia tego typu wyprawiają kobiety (przyjaciółki, kuzynki, koleżanki) osoby, która spodziewa się dziecka. Baby Shower jest okazją do celebrowania faktu nadchodzących narodzin dziecka i pretekstem do wręczania przyszłej mamie upominków. To świetna okazja do sprezentowania przedmiotów, które przydadzą się świeżo upieczonym rodzicom.

Niezbyt kosztowne, ale bardzo przydatne upominki dla przyszłej mamy

Upominki, które wręcz się z okazji Baby Shower nie muszą kosztować fortuny, ale ważne, by były to rzeczy faktycznie potrzebne i przydatne podczas opieki nad małym dzieckiem. Jednym z takich przedmiotów jest bujaczek dla dziecka – niezastąpiony podczas usypiania, kołysania i uspokajania dziecka. Kolejną propozycją może być odzież niemowlęca – body dla dziecka, kilka ładnych ściereczek tetrowych, śliniaczek lub małe buciki to upominki, które z całą pewnością okażą się bardzo przydatne w opiece nad niemowlęciem. Ekspert sklepu hulahop.pl sugeruje również, by zastanowić się nad tym, czy nie wybrać przedmiotu, który znajdzie zastosowanie na nieco późniejszym etapie. Większość par, które oczekują narodzin dziecka stopniowo kompletuje wyprawkę na pierwsze tygodnie i miesiące życia dziecka i w związku z tym można podarować im coś zupełnie innego – na przykład kubek niekapek, który przyda się dla podrośniętego malucha, który będzie już samodzielnie pić.

Propozycje prezentów na Baby Shower z nieco wyższej półki

Z okazji oczekiwania na przyjście dziecka na świat można wręczać drobiazgi albo nieco kosztowniejsze upominki. Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, to dlaczego by nie obdarować bliskich prezentem z nieco wyższej półki? Przy jego wyborze warto kierować się przydatnością, jakością wykonania i funkcjonalnością. Dobrym pomysłem na bardziej kosztowny prezent z okazji Baby Shower jest podgrzewacz do butelek albo wózek dziecięcy. Zakup tego ostatniego warto jednak uzgodnić i skonsultować z przyszłymi rodzicami, bo może mają już jakiś konkretny model na oku.

Kompletowanie wyprawki dla dziecka wiąże się z dużymi wydatkami – co do tego nie można mieć wątpliwości. W takich sytuacjach ważna jest pomoc bliskich i ich wsparcie. Obdarowywanie rodziny i przyjaciół przedmiotami, z których korzystało się przy własnym dziecku nie jest niczym niewłaściwym, a wręczanie upominków osobie spodziewającej się dziecka lub świeżo upieczonym rodzicom może ich w dużej mierze odciążyć od nadmiaru wydatków i sprawić, że opieka nad dzieckiem będzie jeszcze przyjemniejsza.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ