5 sposobów by poprawiać swoje oceny, czyli jak zacząć nowy rok szkolny z ambicją i lepszymi wynikami

0
819
uczenie sie

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego warto uświadomić sobie, że to czas, abyście podjęli wyzwanie i postarali się o to, aby mieć lepsze oceny. Choć oczywiście nie jest to łatwe, to nie oznacza, że niemożliwe, wszak nie warto osiadać na laurach, lecz zgodnie z łacińskim przysłowiem należy pokonywać trudności, aby osiągnąć sukces. Mamy na myśli oczywiście sentencję: „Per aspera ad astra”. Jeżeli zależy Wam i macie ochotę w nowym roku szkolnym pokazać się z najlepszej strony, to koniecznie poznajcie 5 sposobów by poprawiać swoje oceny, czyli jak zacząć nowy rok szkolny z ambicją i lepszymi wynikami.

Tu i teraz – wykorzystaj wakacje

Wakacje to czas wolny od szkoły, ale nie oznacza, że musi to być czas wolny od nauki. A więc jeżeli zależy Wam, aby dostać się do wymarzonej szkoły średniej, to koniecznie powinniście nadrobić wszelkie zaległości, tym bardziej że macie jeszcze miesiąc wakacji. A więc ten czas możecie wykorzystać efektywnie. Nie oznacza to wcale, że macie całe dnie i noce spędzać na nauce, lecz najlepiej każdego dnia choć godzinę przeznaczyć na naukę. Dzięki temu naprawdę nadrobicie sporo materiału, a wręcz możecie go przysłowiowo nadgonić. Wyrabianie w sobie dobrych nawyków będzie mieć bardzo dobry wpływ na Waszą przyszłość. Zatem dlaczego by nie spróbować?

Ucz się codziennie i na bieżąco

Wybranie wymarzonej szkoły średniej nie jest łatwe, ale dostanie się do niej jest jeszcze trudniejsze. Dlatego też pamiętajcie, że jeżeli zależy Wam na dostaniu się do renomowanej placówki edukacyjnej, musicie mieć dobre wyniki. Absolutnie wersja nauki pt. zakuć, zdać, zapomnieć się nie sprawdza. Zdecydowanie lepiej postawić na systematyczną naukę, a więc codziennie. Gwarantujemy, że zauważycie różnicę bardzo szybko i będziecie lepiej przygotowani do sprawdzianów czy czekających Was egzaminów. Choć czasami może się Wam nie chcieć, to warto pamiętać, że nauka na bieżąco trwa krócej, ale uczycie się też bardziej efektywniej i co ważne nie na pamięć.

Słuchaj na lekcji

Nie będziemy Was okłamywać, że wszystkie lekcje są ciekawe i że my także zawsze słuchaliśmy na zajęciach. Ale, jak możecie się domyślić, słuchanie na zajęciach, choćby były nudne i prowadzone w sposób niezbyt zachęcający, sprawi, że w domu nie będziecie musieli się już tak wiele uczyć. Swoją drogą nie bójcie się także zadawać pytań, w końcu nauczyciele są po to, aby na Wasze pytania i wątpliwości odpowiadać i je rozwiewać. Jeżeli macie problem z daną partią materiału nie bójcie się też prosić o pomoc rodziców, w końcu na pewno chętnie Wam pomogą i wytłumaczą.

Wysypiaj się

Sen jest ważny dla każdego, ale dla dzieci i młodzieży jest jeszcze ważniejszy. Dlatego też wysypiajcie się. W waszym przypadku powinniście spać przynajmniej 8 godzin. Zatem zamiast grać na komputerze do późnych godzin nocnych, należy bezwzględnie wyłączyć go i położyć się spać. Jeżeli będziecie wyspani to zwyczajnie lepiej będzie się wam także uczyć i co ważne także łatwiej, a na tym przecież Wam zależy.

Zdrowo się odżywiaj

Bardzo duże znaczenie dla koncentracji ma odżywiania się. A więc powinniście zdrowo się odżywiać. Należy więc bezwzględnie zrezygnować z jedzenia śmieciowego. Ponadto warto pić dużo soków i spożywać dużo warzyw. Nie polecamy Wam też picia napojów kolorowych i gazowanych, gdyż ich skład jest naprawdę fatalny. Jeżeli macie problemy ze skupieniem się, to stawiajcie na przekąski, choćby w postaci orzeszków laskowych czy włoskich, które możecie chrupać bez opamiętania. Na samym końcu przypominamy jeszcze o regularnym jedzeniu, najlepiej 5 posiłków dziennie i pamiętajcie, że śniadanie to podstawa i to ono musi Wam dawać sporo energii na czekające Was wyzwania szkolne.

Ruch to zdrowie, dlatego też nie unikajcie wychowania fizycznego. W wolnym czasie chodźcie także na basen popływać, albo wybierzcie się ze znajomymi do aquaparku. To dobra zabawa i dobra aktywność dla Was. Starajcie się także sporo spacerować zamiast bawić się tylko smartphonem, siedząc dodatkowo przez telewizorem czy komputerem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ