Pomysłowy pokój dla malucha

0
896
Pomysłowy pokój dla malucha

Pokój dziecka to nie tylko miejsce, w którym powinno chętnie spędzać czas. To przestrzeń, która powinna dostarczać miłych doznań i niezapomnianych wspomnień. Pomysłowo urządzone cztery ściany to dla malucha coś znacznie więcej niż tylko pokój. To źródło kreatywności i miejsce sprzyjające rozwojowi dlatego, jeśli szukasz pomysłów na pomysłowe wykończenie dziecięcego lokum – zapraszamy do niniejszego artykułu.

Kolorowy świat

Pokój dziecka powinien być inspiracją, a nic lepiej nie pobudza do działania niż kolor. Dzięki barwom możliwe jest nie tylko stworzenie wyjątkowych aranżacji, ale także wpłynięcie na rozwój malucha. Kolory takie jak pomarańcz, czy czerwień działają stymulująco, co z kolei przekłada się na większą ilość energii. Dodatki takie jak pudełka na zabawki, czy akcenty barwne w tych kolorach pobudzają do myślenia i tworzenia. Można postawić także na elementy dekoracyjne, takie jak namioty dziecięce, które nie tylko wpłyną na uatrakcyjnienie przestrzeni, ale też pomogą w wykreowaniu kącika zabaw, sprzyjającego zabawie w naśladowanie. Kolorem, który także powinien zagościć w dziecięcej przestrzeni, jest żółty. Dzięki niemu można poczuć optymizm i tchnąć radość w cztery kąty.

Innym kolorem, który warto wprowadzić do pokoju dziecka, jest niebieski, któremu przypisuje się moc wyciszającą i uspokajającą. Warto wykorzystywać go w okolicy części sypialnianej np. wybierając namioty dziecięce nad łóżko lub obok biurka, gdyż wspiera koncentrację. Idealnym uzupełnieniem będzie stonowany kolor zielony, który wykazuje właściwości terapeutyczne. Przy jego pomocy można bowiem zredukować zmęczenie, a nawet zminimalizować lęki. Warto też pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, dopasowanym do potrzeb dziecka.

Kraina marzeń

Dzieci kochają bajki, baśnie i opowieści, które śmiało wykorzystać można w aranżacji pokoju. Przestrzeni wcale nie trzeba brać poważnie! Niedosłowna interpretacja tradycyjnych elementów wystroju wnętrz pozwoli wyzwolić w maluchu wyjątkowe doznania i refleksje. Pokój dziecka nie musi być wyłącznie estetyczny. Z powodzeniem może stanowić odzwierciedlenie królewskiego zamku, pełnej przyjaznych zwierząt dżungli, tajemniczego kosmosu, czy indiańskiej wioski. Najmłodsi kochają akcesoria, dzięki którym całość staje się wyjątkowa. Dobrze jest więc postawić nie tylko na funkcjonalność, ale sprawić, by pokój stał się kompletną historią. Można w tym celu zainspirować się ulubionym bohaterem.

W pokoju maluszka doskonale sprawdzą się meble o niestandardowym kształcie – np. przypominające domki, chmurki, autka, czy zwierzątka. Dzieci kochają także wszelkie wiszące kokony, hamaki, czy namioty dziecięce, w których mogą się ukryć, tworząc własny kącik zabaw. Tego typu przedmioty nie tylko pomagają w stymulacji procesów myślowych, ale także umożliwiają wyciszenie się, czy ukojenie zmysłów.

Podejmując decyzję o aranżacji przestrzeni dziecięcej, warto pomyśleć o tym, co faktycznie sprawi największą radość jego użytkownikowi. Pomysłowy pokój to szczęśliwe dziecko, a szczęśliwe dziecko to zadowolony rodzic.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ