Łóżeczko dziecięce – a może jego brak?

0
651
łóżeczka dla dzieci

Większość przyszłych rodziców staje przed dylematem skompletowania wyprawki dla swojego maluszka. Bardzo często pojawia się pytanie o bezpieczny sen dziecka i o to jak zorganizować przestrzeń do spania czy pielęgnacji bobasa. Na rynku jest szereg rozwiązań tego problemu.

Producenci prześcigają się w pomysłach na „ułatwienie” życia rodzicom. Ostatnim trendem są kosze Mojżesza i kołyski – bardzo wygodna opcja, ale niestety krótkotrwała- wystarcza mniej więcej do 6 miesiąca życia dziecka. Później maluch najzwyczajniej w świecie się w nich nie mieści, a w domu pojawia się kolejny mebel służący wyłącznie do dekoracji.

Część rodziców decyduje się na tzw. co-sleeping, czyli po prostu spanie z dzieckiem we wspólnym łóżku. To rozwiązanie jest bardzo wygodne, ale ma też swoje złe strony. Otóż jak twierdzą seksuolodzy może zaburzyć intymną więź między dwójką ludzi, dla których łóżko do tej pory było miejscem na wspólne igraszki bądź przytulanie i budowanie więzi. Poza tym wielu młodych rodziców ma obawy przed zrobieniem krzywdy dziecku w czasie snu. Wśród przeprowadzonych ankiet na temat miejsca, w którym powinno spać dziecko zdecydowanie prym wiedzie tradycyjne łóżeczko. Oczywiście głosy rodziców nadal potwierdzają, że łóżeczko dla dziewczynki powinno być różowe, a łóżko dla chłopca w odcieniach błękitu. Ale czy to jest naprawdę istotnym elementem, który powinien determinować zakup konkretnego mebla? Oczywiście że nie! Najważniejsza jest funkcjonalność.

Zakup łóżeczka dziecięcego

W Internecie możemy teraz znaleźć szeroką ofertę łóżeczek ze zdejmowaną ścianką, które rosną razem z dzieckiem. Pierwsze w rankingu tych mebelków w tym momencie są łóżeczka dla dzieci Kocot Kids. Czym wyróżniają się spośród konkurencji? Przede wszystkim łóżeczka Kocot Kids cechują się bezpieczeństwem, eleganckim wyglądem i solidnością wykonania. Mamy już informacje o tym w czym powinno spać dziecko. Ale jak powinien wyglądać ten sen w pierwszych miesiącach życia?

Należy pamiętać, że taki maluch nie potrzebuje żadnych gadżetów czy rozpraszaczy. Łóżeczko powinno być zaopatrzone w dość twardy materacyk oraz kocyk bądź pościel bawełnianą (świetną opcją jest też śpiworek, który zmniejsza ryzyko śmierci łóżeczkowej). Co najmniej do pierwszego roku życia maluch powinien spać na płaskiej powierzchni-czyli żadnej poduszki, mimo że troskliwe babcie będą pewnie miały inne zdanie. Kiedy dziecko podrośnie jako element wyposażenia możemy dodać karuzelę w kontrastowych kolorach, która będzie stymulowała rozwój wzroku. Najważniejszy jednak jest umiar, bo zbyt wiele bodźców wpływa po prostu negatywnie na takie maluszki i przynosi efekt odwrotny do zamierzonego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ