Huśtawka, hamak ogrodowy i inne akcesoria – kompletujemy wyposażenie domowego placu zabaw

0
35
Huśtawka, hamak ogrodowy i inne akcesoria

Własny dom z przestronnym ogrodem to dobrodziejstwo, które doceniają rodzice kilkulatków, ale także dzieci starszych. W sezonie letnim oraz późną wiosną i wczesną jesienią zarówno maluchy, jak i nastolatki chętnie spędzają wolny czas na świeżym powietrzu, bawiąc się solo lub w gronie rodzeństwa czy przyjaciół. Dysponując skrawkiem terenu przed domem można nawet na niewielkiej przestrzeni ciekawie zaaranżować plac zabaw – wymarzone miejsce relaksu dla najmłodszych domowników.

Huśtawka ogrodowa – must have wyposażenia domowego placu zabaw

Trudno wyobrazić sobie strefę zabaw dziecięcych przed domem bez huśtawki ogrodowej. Taki element wyposażenia placu zabaw pokochają zarówno najmłodsi, jak i dorośli.  domownicy. Wybierając huśtawkę, można postawić na model jednoosobowy lub sprzęt dla dwojga czy większej liczby użytkowników. W sprzedaży dostępne są klasyczne huśtawki na plac zabaw oraz modele typu „bocianie gniazdo”. Te drugie będą doskonałym wyborem dla dzieci nieco starszych. Natomiast planując zakup huśtawki ogrodowej dla malucha, w przypadku którego najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowania sprzętu, warto zainwestować w model klasyczny z solidnym zapięciem, gwarantującym, że smyk nie zsunie się z siedziska i nie narazi się na poważne obrażenia. Indywidualną kwestią pozostaje wybór pomiędzy huśtawkami na plac zabaw z drewna, metalu oraz tworzyw sztucznych. Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety. Drewno, choć jest solidniejsze od plastiku, będzie wymagać okresowej konserwacji. Natomiast metal, narażony na intensywne opady deszczu, może być podatny na korozję.

Hamak ogrodowy – zadbaj o chwilę relaksu wśród zieleni!

W strefie relaksu dla dzieci przyda się też hamak. Na nim maluch, zmęczony szaleństwami na świeżym powietrzu, może odpocząć, wyciszyć się, a nawet uciąć sobie poobiednią drzemkę. Hamak ogrodowy będzie też stanowił namiastkę huśtawki, pozwalając dziecku delikatnie pobujać się. Ponieważ zawieszenie hamaka wymaga konstrukcji, do której można go przymocować, należy zastanowić się, czy domowy plac zabaw taką dysponuje. Najprościej przymocować wiszące łóżko do pni drzew. Można też postawić na innego rodzaju podpory lub zainwestować w gotowy stelaż. Wśród hamaków ogrodowych królują modele jednoosobowe, ale dostępne są również hamaki przeznaczone dla pary wypoczywających. Wyboru można dokonywać pomiędzy wielobarwnymi hamakami tekstylnymi oraz modelami plecionymi ze sznurka. Bogaty asortyment tego typu ogrodowych atrakcji dla dzieci obejmuje zarówno hamaki tradycyjne, jak i w formie fotela na którym dziecko będzie oddawało się relaksowi w pozycji siedzącej.

Nie tylko huśtawka i hamak ogrodowy – akcesoria sprawdzą się na domowym placu zabaw

Obok hamaków ogrodowych i huśtawek na plac zabaw warto wyposażyć dziecięcą strefę rozrywki w szereg innych akcesoriów. Do najpopularniejszych elementów aranżacji dziecięcego placu zabaw należą:

  • różnej długości zjeżdżalnie, zapewniające maluchom wspaniałe emocje podczas ślizgania się po ich torach;
  • stabilne drabinki ze szczebelkami, po których maluchy będą się wspinać, ćwicząc swoją sprawność fizyczną i koordynację ruchową;
  • trwała i elastyczna siatka wspinaczkowa – ciekawa alternatywa dla drabinek;
  • drewniany domek, w którym dzieci z rodzeństwem lub przyjaciółmi mogą aranżować różnego rodzaju zabawy oraz odgrywać scenki;
  • piaskownica z siedziskami – idealne miejsce zabaw dla małych miłośników stawiania budowli z piasku.

Wybierając wyposażenie domowego placu zabaw warto wziąć pod uwagę upodobania najmłodszych oraz wielkość przestrzeni do zagospodarowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ