Gry planszowe dla dzieci w wieku przedszkolnym

0
858
gry planszowe
fot. pixabay.com

Dzieci nie lubią nudy. Rodzice muszą bardzo często wymyślać dla dzieci różne zajęcia, w których będą mogły wykazać się nie tylko kreatywnością, ale również myśleniem. Najlepszymi zabawkami dla dzieci, które nie tylko zapewnią im rozrywkę, ale też formę edukacji, są gry planszowe.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/objawy-bostonki-u-dzieci/

Wspólna zabawa

Dzieci uwielbiają spędzać czas ze swoimi rodzicami. I najlepszym sposobem na wspólną zabawę jest zorganizowanie rodzinnej rozrywki, jaką mogą być gry planszowe. Przy wyborze gier musimy pamiętać, aby nie były one zbyt skomplikowane dla czterolatków, a i dla rodziców nie były nudne. Możecie wybrać gry pamięciowe, zręcznościowe albo ruchowe. Dzieciom z pewnością przypadną do gustu!

A jeśli nie chcecie sięgać po planszówki, spróbujcie namówić dzieci na przebieranki i odgrywanie ról. Każde dziecko ma ulubioną bajkę lub bohatera, za którego chętnie się przebierze i będzie go udawać!

Zabawa na świeżym powietrzu

Niektóre gry możecie również wziąć ze sobą na świeże powietrze. Pomyślcie o wspólnej zabawie rzucanymi krążkami na pałąk lub odświeżcie dzieciom gry ze swoich młodych lat, jak np.: skakanka czy guma.

Obecnie istnieje również wiele miniaturowych form gier dla dorosłych, np.: minigolf, mini ping-pong – takie gry również sprawią dzieciom radość i będziecie mogli wspólnie grać. Dzieci nauczą się nowych umiejętności, a także zyskają zdrowego ducha rywalizacji.

Nasze rodzinne gry

Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyście z waszymi pociechami wymyślili swoje gry. Możecie bazować na zasadach jakichś znanych gier, ale przerobić je we własnym zakresie. Co powiecie na rodzinne podchody? Albo stara i dobra zabawa w chowanego, którą możecie przenieść z domu na dwór lub odwrotnie.

Fajnym pomysłem jest również zakupienie kredy i zabawa z dziećmi na powietrzu – gra w klasy lub po prostu wspólne rysowanie na chodniku lub podjeździe. A może zapytajcie się swoich pociech, w co chcieliby zagrać z rodzicami.

Dzieci to nieskończone źródło wyobraźni i kreatywności, zatem na pewno wymyślą coś ciekawego, gdzie cała rodzina będzie się świetnie bawić!

Przeczytaj też: http://dzidziula.pl/dzieciece-choroby/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ