Chemiczne atrakcje dla dzieci – ciekawe imprezy szkolne

0
659
Chemiczne atrakcje dla dzieci - ciekawe imprezy szkolne

Imprezy szkolne można upiększyć o te chemiczne atrakcje dla dzieci. Mowa tu dokładnie o imprezach połączonych z brakiem zajęć i z jakimiś pokazami. W takie dni można przyjść do szkoły bez plecaka na plecach i jedynie przyglądać się demonstracjom. Problem tkwi jedynie w tym, że tego typu dni praktycznie nie ma w mniejszych i biedniejszych miejscowościach, bo przygotowanie efektownych demonstracji kosztuje.

Obecne realia

Teraz te chemiczne atrakcje dla dzieci to już nie to samo co lata temu, bo teraz do pewnych reakcji potrzebne są jakieś gogle ochronne i odpowiednio przyszykowane stanowisko do demonstracji. Niekiedy nawet jest wymagana obecność tego strażaka zawodowca, który czuwa nad procedurami bezpieczeństwa i który może zakończyć dany pokaz wtedy gdy wszystko będzie szło nie tak. Komplikacje tego typu to też i cała masa przygotowań, czyli na dokładkę też znaczne wydatki. Czegoś w tym stylu rzecz jasna się nie pominie. Istnieje też kontrola urzędnicza, czyli dni szkoły powiązane z reakcjami chemicznymi muszą być dokładnie opisane urzędnikom, którzy nie chcą w tych dniach wypadków. Oni zmodyfikują te plany odnośnie demonstracji tak by ani jedno dziecko nie ucierpiało. Tego typu modyfikacje są też powiązanymi ze znacznym spadkiem atrakcyjności, ale teraz atrakcyjność nie jest najważniejsza.

Nieciekawe wydarzenia

Kiedyś trafiało się tak, że jeden uczeń lub kilku zachowało się nie tak, jeśli chodzi o te chemiczne atrakcje dla dzieci i skończyło się to oszpeceniem jednego z nich lub nawet kilku. Rzecz jasna zostali oni opatrzeni i dlatego też, po wydarzeniach tych pozostały jedynie blizny. Obecnie nauczyciel miałby z tej przyczyny konsekwencje natury prawnej, bo na chwilę obecną uczniowie mogą dostawać jakieś regulaminowe kary nawet za to, że kupują sobie jakieś smakołyki w sklepiku, który znajduje się niecałe sto metrów poza szkolnymi murami. Dlatego też jakieś reakcje chemiczne na dniach szkoły stały się niemal przeszłością. Jednym słowem wykonuje się jedynie to na co zezwolą urzędnicy, a do nich trzeba wystąpić o zgodę jakiś miesiąc przed dniami szkoły. Wiele znaczy też i to, że pewnych reakcji chemicznych raczej się nie pokaże, bo w urzędzie zapewne uznają część z nich za bardzo niebezpieczną.

Istotne plusy tej realnej nauki chemii

Niektórzy z nas doskonale wiedzą, ze te chemiczne atrakcje dla dzieci uczą i zasada ta dotyczy także tych wyjątkowo groźnych reakcji spalania. Uczniowie powinni poznać to jak spalają się pewne substancje i dlaczego nie mogą się one palić w sposób nie kontrolowany. Tego rzecz jasna uczą demonstracje, które są opcją ciekawszą od takiego zwyczajnego przepisywania wzorów chemicznych, bo tu mamy tę niebezpieczną w działaniu i naukę na realnej sytuacji i dzięki takiej nauce dziecko po jakimś czasie będzie wiedziało co zrobić wtedy gdy w najbliższej okolicy zacznie się palić butla z propanem lub z acetylenem. Butlę tego typu trzeba szybko schłodzić i to w określonym czasie, a jeśli nie jest to możliwe to należy się ukryć w miejscu najbardziej bezpiecznym. Wiedzy tej nauczy wykład, ale sytuacja realna pod postacią demonstracji uczy znacznie dokładniej.

Wejdź na stronę https://chemical-world.pl/ i poznaj wyjątkową ofertę ciekawych atrakcji dla dzieci – dowiedz się więcej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ