czwartek, wrzesień 21, 2023

Dlaczego dzianina dresowa jest jedną z lepszych tkanin dla dzieci?

0
Dlaczego dzianina dresowa jest jedną z lepszych tkanin dla dzieci

Wybrany rodzaj tkaniny dla dzieci w odzieży wpływa na komfort ich noszenia podczas codziennej zabawy. Jednym z najbardziej zalecanych jest dzianina dresowa. Dodatek niewielkiej ilości syntetyków przyczynia się do wzmocnienia tkaniny i nadaje jej jednocześnie elastyczności. Dlaczego zatem dzianina dresowa na lato sprawdzi się podczas wyższej temperatury? Obecnie ten materiał staje się coraz bardziej popularny. Dzianina dresowa jest najbardziej zalecana zwłaszcza dla najmłodszych. Warto poznać jej zastosowanie.

Dzianina dresowa – czym jest?

Dzianina dresowa powstaje z jednego układu nitek tworzących oczka. Są one niezwykle sprężyste oraz elastyczne. To oznacza, że rozciągają się one na szerokość wzdłuż rzędów oczek, natomiast na długość – wzdłuż kolumienek.

Istotne jest, aby zwrócić uwagę na cechy charakterystyczne materiału. Dzianina dresowa jest miękka, mięsista, a także przyjemna w dotyku, a nawet nie prześwituje. W składzie znajduje się zdecydowanie większa ilość, bo aż ok. 90% włókien bawełnianych. Ten materiał jest zatem oddychający i przyjazny nawet dla skóry dziecka. Niezwykle ważne jest to, że dzianina dresowa gwarantuje ciepło, ale też nie przegrzewa. Higroskopijność materiału jest dodatkowym atutem.

Rodzaje dzianiny dresowej

Dzianina dresowa występuje w dwóch postaciach – dresówki drapanej oraz dresówki pętelkowej. Pierwsza z nich to dzianina rządkowa z podbiciem. Ten materiał jest elastyczny w obu kierunkach. Dresówka pętelka posiada z lewej strony pętelki, którymi są grubsze nitki wątku. Tworzą one podbicie.

Odpowiednia tkanina dla dzieci, czyli jaka?

Właściwa tkanina dla dzieci musi wyróżniać się cennymi właściwościami. Dla przykładu – dzianina dresowa z racji tego, iż powstaje z jednej nitki to jest ona zdecydowanie bardziej elastycznym materiałem. Każde ubranko wykonane z dzianiny dresowej będzie dopasowywać się do ciała dziecka, a co najważniejsze – nie będzie ono przeszkadzać w trakcie zabawy i wpływać na komfort noszenia.

Odpowiednia tkanina dla dzieci

Dzianina dresowa nie wywołuje podrażnień szczególnie po spoceniu się w trakcie upalnych dni. Skóra najmłodszych jest wrażliwa na różnorodne czynniki zewnętrze. Z tego względu należy zwracać szczególną uwagę na wybierane tkaniny dla dzieci. Ponadto, dzianina dresowa jest bardzo łatwa w konserwacji.

Dzianina dresowa – co z niej uszyć?

Dzianina dresowa jest materiałem, który można wykorzystać do licznych praktycznych oraz efektownych rzeczy. Projektanci, jak również krawcowe nieustannie wykorzystują ten materiał zwłaszcza dla dzieci.

Popularna dzianina dresowa idealnie nadaje się na koszulki bądź przewiewne sukieneczki, jak również spodenki. Ubranka wykonane z tego materiału nie będą krępować ruchów nawet w upalne dni. Z dzianiny dresowej można również uszyć pościel do dziecięcego łóżka, a nawet kocyki oraz poduszeczki typu „jasiek” czy nawet zabawki.

Podsumowanie

Wybierając tkaniny dla dzieci trzeba zwrócić uwagę na jej właściwości. Kolejnym decydującym czynnikiem jest bezpieczny skład. Gramaturę dzianiny należy dopasować adekwatnie do produktu wraz z jego zastosowaniem. Im jest ona cieńsza, tym będzie bardziej odpowiednia na letnie ubranka. Obecnie na rynku występuje tak szeroki wybór z kolorystyką oraz dostępnymi wzorami, że z pewnością każdy rodzic wybierze odpowiednią tkaninę dla swojego dziecka. Dzianina dresowa posiada wszechstronne zastosowanie i sprawdzi się niezależnie od danej pory roku.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na witrynie naszego Partnera: Dress-Code Tkaniny Dla Dzieci.

Bielizna dla dzieci – jak dokonać dobrego wyboru?

0
Bielizna dla dzieci

Bielizna to istotny elementów garderoby, który wpływa na komfort i samopoczucie przez cały dzień. Dla dzieci wybór odpowiedniej bielizny jest szczególnie ważny, ponieważ ich skóra jest delikatna i wrażliwa. Dlatego, niezależnie od tego, czy szukasz bielizny dla chłopców czy dziewczynek, warto poświęcić czas, aby dokonać dobrego wyboru. W tym artykule przedstawimy porady, które pomogą Ci wybrać odpowiednią bieliznę dla Twojego dziecka.

Edukacja przez zabawę – jak zabawki sensoryczne pomagają rozwijać dzieci

0
Edukacja przez zabawę

Zabawki edukacyjne to doskonały sposób na rozwijanie zdolności poznawczych dzieci. W dzisiejszych czasach dostępność różnorodnych zabawek jest ogromna, jednak nie każda z nich jest odpowiednia dla dziecka. Zabawki sensoryczne, to te, które pomagają rozwijać zmysły dziecka.

Dlaczego zabawki sensoryczne są ważne?

W pierwszym okresie życia dziecka jego zmysły rozwijają się bardzo szybko. Dlatego ważne jest, aby zapewnić dziecku odpowiednie bodźce, które pomogą mu w rozwoju. Zabawki sensoryczne są idealne do tego celu, ponieważ pomagają rozwijać zmysły dotyku, wzroku, słuchu, smaku i węchu.

Jakie zabawki sensoryczne wybrać?

Istnieje wiele rodzajów zabawek sensorycznych, które można wybrać dla dziecka. Oto kilka przykładów:

 • Zabawki dotykowe, takie jak plastelina czy klocki sensoryczne, pomagają rozwijać zmysł dotyku.
 • Zabawki wzrokowe, takie jak puzzle czy kolorowe klocki, pomagają rozwijać zmysł wzroku.
 • Zabawki dźwiękowe, takie jak instrumenty muzyczne czy xylofon, pomagają rozwijać zmysł słuchu.

Jak zabawki sensoryczne wpływają na rozwój dziecka?

Zabawki edukacyjne pomagają dziecku rozwijać motorykę małą, koncentrację oraz zdolności poznawcze. Pomagają również rozwijać zdolności językowe dziecka, ponieważ podczas zabawy dziecko uczy się nowych słów i pojęć. Zabawki sensoryczne pomagają również rozwijać emocjonalnie dziecko, ponieważ pozwalają mu na ekspresję swoich uczuć i emocji poprzez różne formy zabawy.

Jakie korzyści daje zabawa z zabawkami sensorycznymi?

Zabawa z zabawkami sensorycznymi ma wiele korzyści dla dziecka. Oto kilka z nich:

 • Pomaga rozwijać zmysły dziecka, co przyczynia się do lepszego rozwoju poznawczego.
 • Uczy dziecko koncentracji i skupienia, co jest bardzo ważne w procesie uczenia się.
 • Pomaga rozwijać motorykę małą, co pozytywnie wpływa na zdolności manualne dziecka.
 • Wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalny dziecka, ponieważ pozwala mu na ekspresję swoich uczuć i emocji.

Zabawki sensoryczne to doskonały sposób na rozwijanie zdolności poznawczych dzieci. Dzięki nim dziecko może rozwijać swoje zmysły, motorykę małą, koncentrację oraz zdolności poznawcze. Są to zabawki, które pozwalają dziecku na ekspresję swoich uczuć i emocji, co pozytywnie wpływa na jego rozwój emocjonalny. Dlatego też warto wybierać zabawki sensoryczne dla dzieci, aby wspomóc ich rozwój i umożliwić im pełnię radości i pozytywnych doświadczeń.

Odwiedź sklep Edukatorek i skorzystaj z naszych produktów, aby zapewnić dziecku mnóstwo frajdy oraz prawidłowy rozwój. Oferujemy wyłącznie zabawki najwyższej jakości całkowicie bezpieczne dla Twojej pociechy. Zapraszamy!

Jak właściwie dobrać ubranka do chrztu?

0
Jak właściwie dobrać ubranka do chrztu

Chrzest Święty to pierwsze poważne wydarzenie w życiu małego chrześcijanina, dlatego wymaga szczególnej oprawy. Oczywiście najważniejsze jest spełnienie wszystkich wymogów formalnych, czyli między innymi wybór rodziców chrzestnych. Następnie ustalana jest data przyjęcia sakramentu i kościół, w który ceremonia ma się odbyć. Następnym krokiem jest wybór właściwego ubranka dla dziecka, co często bywa naprawdę dużym wyzwaniem. Na szczęście na rynku dostępne są przeróżne warianty dla dziewczynek i chłopców. W pierwszym przypadku zazwyczaj są to sukienki, w drugim garniturki, ale każdy element ubioru musi być przede wszystkim wygodny i nie prowadzić do powstawania podrażnień delikatnej skóry dziecka.

Najlepsze propozycje ubranek do chrztu

Niewątpliwie wszystkie ubranka do chrztu są urocze, ale wygląd zewnętrzny to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim jakość materiałów, z którego powstały ubrania deydykowane dzieciom. Powinny być one przewiewne i możliwie najbardziej naturalne, ponieważ dziecięca skóra jest delikatna i przez to skłonna do powstawania wielu podrażnień. Mając komplet informacji o zastosowanej tkaninie, można przystąpić do wyboru konkretnych modeli. Dla dziewczynek najczęściej wybiera się sukienki, niekoniecznie w białym kolorze, ponieważ występują również kremowe oraz z elementami w kolorach różu. Do tego wybiera się częso inne akcesoria, na przykład opaskę w podobnym stylu, rajstopki i buciki. W chłodniejsze pory roku niezbędne jest również okrycie wierzchnie, czyli płaszczyk lub elegancka kurteczka. Chłopcom dobiera się natomiast eleganckie komplety lub całe ganitury, ale mile widziane są również wyjściowe sweterki. W przypadku mniejszych dzieci przyda się jeszcze pod spodem białe body, a wśród akcesoriów nie brakuje pięknych muszek. Dobór bucików bywa różny, ponieważ niekiedy rodzice decydują się na pełną elegancję, a innym razem wplatają nieco mniej formalne rozwiązania. Ważne, aby rozmiar każdej części garderoby był odpowiedni.

Kolory ubranek do chrztu

Kolory ubranek do chrztu

Do niedawna panowało przekonanie, że ubranka do chrztu powinny być wyłącznie białe, ale obecnie nie wszyscy rodzice stosują się do tej niepisanej zasady. Producenci oferują inne warianty kolorystyczne, które spotykają się często z aprobatą. Faktem jest, że to biel stanowi symbol niewinności i czystości dziecka, a ponadto jest bardzo eleganckim, odświętnym kolorem. Dla osób, które przykładają do tego wagę przeznaczone są ubranka do chrztu z niewielkimi detalami w innym kolorze, na przykład pudrowego różu. W ten sposób nie odchodzi się od tradycji, a jednocześnie nie ma ograniczeń co do nowoczesnych rozwiązań. Połączenie w stroju do chrztu kilku kolorów jest również mile widziane u chłopców, ważne, aby całość prezentowała się elegancko. Zawsze istnieje możliwość wyboru marynarki w jednolitym kolorze, a spodenek we wzór – kratkę, czy paski. Niezależnie od wyboru konkretnego ubranka do chrztu powinno się stawiać na umiar i klasyczną elegancję. Przyjęcie sakramentu i wygoda dziecka powinny być w tym dniu zdecydowanie najważniejsze.

Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę posyłając dziecko na lekcje języka hiszpańskiego dla najmłodszych

0
Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę posyłając dziecko na lekcje języka hiszpańskiego dla najmłodszych

Rozważasz zainwestowanie w naukę dziecka? Chcesz, żeby uczyło się nowego języka obcego? Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, posyłając dziecko do szkoły językowej dla najmłodszych. To od nich zależy (w dużym stopniu), jak będzie udawało mu się przyswoić tę wiedzę oraz nowe umiejętności językowe. Co warto wiedzieć o wyborze odpowiedniej szkoły? Zdecydowaliśmy się na wybór pięciu tych najważniejszych.

1.   Sprawdź, od jakiego wieku przyjmowane są dzieci

Chociaż nie ma minimalnego wieku, w którym można uczyć hiszpańskiego dzieci, pierwsze kroki w nauce najlepiej stawiać wcześnie. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie nauki języka hiszpańskiego, ale także i angielskiego w momencie, gdy Twoje dziecko nauczy się płynnie mówić w swoim ojczystym języku, czyli zwykle nie wcześniej niż w wieku 2-3 lat.

Dobre szkoły językowe biorą pod uwagę ten aspekt, organizując zajęcia dla dzieci. W przypadku młodszych maluchów, ważne jest, aby zajęcia były prowadzone pod opieką rodziców i, aby oni także angażowali się w naukę.

2.   Zabawa zamiast nauki, to ma sens

Ucząc dzieci języka hiszpańskiego, zaleca się skupienie się na zabawie, a nie na dyscyplinie nauki. Według ekspertów dzieje się tak, ponieważ:

 • Zabawa to naturalny, łatwy dla maluchów sposób, w jaki dzieci najlepiej uczą się nowych rzeczy.
 • Poprzez zabawę dzieci mogą nauczyć się tworzyć i ćwiczyć nowe dźwięki.
 • Zabawa uczy dzieci przydatnych umiejętności, takich jak cierpliwość i zrozumienie.

Dzieci uwielbiają zabawki, ponieważ pozwalają im odkrywać nowe światy. Zabawki oferują stymulację, dając możliwość praktycznej nauki. Pomoże to również poprawić ich umiejętności językowe. Dzieci kochają też w większym gronie grać w gry, ponieważ są zabawne i pozwalają im na użycie wyobraźni.

Zabawa z plasteliną jest wyczuwalna, co jest frajdą dla dzieci. Większość małych dzieci uwielbia to, ponieważ oferuje ogromny potencjał do pomysłowych gier. Modeluj figury razem z dzieckiem, a robiąc to, mów po hiszpańsku, co robisz i pozwól dziecku powtarzać słowa.

3.   Pomoce naukowe? Oczywiście, najlepiej te wizualne

Z punktu widzenia psychologii dziecięcej stwierdzono, że dzieci lepiej rozumieją rzeczy przedstawione wizualnie niż te wyjaśnione werbalnie. Elementy wizualne na lekcjach języka hiszpańskiego dla dzieci mogą pomóc w zwiększeniu zatrzymywania informacji przez uczniów. Materiały wizualne, których możesz użyć do nauczania języka hiszpańskiego:

 • kinematografia, w tym krótkie bajki,
 • kolorowe fiszki,
 • filmy pełnometrażowe,
 • piosenki,
 • elementy z książek.

Dzieci są zachwycone muzyką, ponieważ lubią rytm, tańczą, śpiewają i klaskają. Ich zamiłowanie do piosenek jest szczególnie pomocne w nauce języków, ponieważ piosenki są łatwe do zapamiętania.

4.   Nauka języka od mówienia, a nie od czytania

Ucząc dzieci języka hiszpańskiego, zacznij od mówienia. Mówienie przychodzi dzieciom bardziej naturalnie i łatwiej, ponieważ ludzkie mózgi są naturalnie przystosowane do mówienia. Z drugiej strony uczy się czytania, choć do tego powinno dojść nieco później.

5.   Wybierz miejsce, które spodoba się dziecku

Chociaż możesz sam uczyć hiszpańskiego swojego dziecka, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej równowagi, aby dziecko konsekwentnie angażowało się w naukę. Dlatego wybierz miejsce, do którego będzie uczęszczać twoje dziecko, biorąc pod uwagę, by odpowiadało ono jemu. To jest naprawdę ważne.

Zabawki dedykowane dziewczynkom. Co kupić małej księżniczce w prezencie?

0
Zabawki dedykowane dziewczynkom

Zabawki to jeden z najbardziej popularnych rodzajów prezentów dla dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego – to właśnie takie akcesoria najbardziej cieszą najmłodszych członków rodziny. Dodatkowo zabawa z dzieckiem nowymi akcesoriami może być po prostu wspaniałym czasem również dla dorosłych. Na jakie akcesoria warto zatem zwrócić uwagę, mając wśród najbliższych małą dziewczynkę?

Lalki dla dziewczynek

Z całą pewnością lalki są tymi zabawkami, które dziewczynki kochają najbardziej. Mogą je przebierać, wymyślać dla nich historie i bawić się w wymyślone przez siebie zabawy. Dlatego też w kolekcji zabawek dla małej księżniczki nie może ich zabraknąć. Na jakie lalki warto zatem zwrócić uwagę?

Każda dziewczynka może mieć swój ulubiony rodzaj lalek, dlatego wybierając prezent dla małej panienki, warto posłuchać, co lubi albo po prostu eksperymentować, kupując jej różne rodzaje zabawek. Wśród najbardziej klasycznych prezentów wciąż pozostaje lalka Barbie, która pozwala dziewczynce lepiej utożsamić się z przyszłą, dorosłą kobietą. Jednak oprócz nich warto zainwestować także w inne ciekawe lalki, które mogą uczyć dziewczynkę opieki na małym dzieckiem, jeśli przypominają radosnego bobasa. Inne z kolei pozwolą jej na kreowanie własnego świata fantasy, zwłaszcza jeśli nawiązują do znanych lub mniej znanych fikcyjnych postaci.

Dla niektórych dziewczynek, zwłaszcza starszych, najwspanialszą zabawką może być kolekcjonerska lalka porcelanowa. Obecnie można znaleźć ich ogromną ilość, a ich oryginalne stroje zazwyczaj nawiązują do czasów, w jakich te lalki powstawały, czyli do XIX wieku. Dziewczynki, które interesują się historią, z pewnością się nimi zainteresują.

Domki dla lalek

Następnym ciekawym prezentem dla dziewczynek mogą być domki dla lalek. Są idealne do kreowania różnorodnych zabaw: od prostej zabawy w dom, aż po ciekawe przygody laleczek i figurek, które mogą odbywać się w wielu innych, ciekawych przestrzeniach. Zimowy las, kawiarnia czy też zachwycająca chatka z pewnością pozwolą na wykreowanie nowych i intrygujących historii, rozgrywanych w dziecięcym umyśle.

Domek dla lalek może być dla dziewczynki też okazją do wykształcenia zdolności manualnych. Wiele dzieci uwielbia składać domki razem z rodzicami, co sprawia, że uczą się łączenia kształtów, kolorów i mogą nabrać nowych doświadczeń.

Zabawki interaktywne

Niezależnie od płci, dzieci uwielbiają zabawki interaktywne. Przykładem może być interaktywny piesek – mops. To świetny pierwszy towarzysz malucha, który uświadomi mu, że opieka nad pieskiem to coś więcej, niż zabawa. Piesek porusza się, szczeka, reaguje na każdy dotyk i kontakt. Z tego powodu jest cudowną propozycją dla malucha, który na razie nie może mieć w domu żywego zwierzaka.

Zabawka interaktywna dla dziewczynki to świetny pomysł, jeśli tylko chcemy wzbogacić jej doświadczenia i sprawić, że na jej twarzy pojawi się uśmiech. Z całą pewnością każda mała panienka będzie chętnie bawić się z takim pupilem.

Kocyk bambusowy – co warto o nim wiedzieć?

0
Kocyk bambusowy

Kocyk bambusowy to praktyczne rozwiązanie, jeśli zachodzi potrzeba zapewnienia dziecku ciepła i wygody. Jest tak ze względu na sam charakter tego typu przykrycia, jak i materiał, który wykorzystano do jego produkcji. Zastanawiając się nad jego zakupem dobrze też poznać jego zalety.

Dlaczego warto wybrać ten akurat kocyk?

Przemawia za tym kilka czynników wpływających na jego unikalność. Bambus ceniony jest za swoje walory i wykorzystuje się go w wielu gałęziach przemysłu. Medycyna, kosmetologia, budownictwo, galanteria, żywność to tylko niektóre z wielu przykładów, gdzie ma on zastosowanie. Znalazł również stałe miejsce we włókiennictwie, a wyroby z jego udziałem są coraz bardziej popularne.

Zalety materiałów z bambusa to m.in.:

 • właściwości termiczne (latem chłodzą, zimą utrzymują ciepło),
 • wysoka chłonność wilgoci (kilkukrotnie wyższa niż np. bawełna),
 • trwałość i wytrzymałość,
 • ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

Tymi autami mogą poszczycić się praktycznie wszystkie kocyki bambusowe. Dzięki temu tego typu produkty mają cechy pożądane w przypadku chęci zadbania o komfort dziecka podczas relaksu, jak i jego bezpieczeństwo. Poza tym bambus jest rośliną, która posiada naturalną substancję antygrzybiczą i antybakteryjną. Sprawia to, że do jego uprawy nie używa się żadnych chemikaliów jak chociażby pestycydy i jest on od nich całkowicie wolny.

Kocyk bambusowy – wygoda dla dziecka przez cały rok

Wszystkie wspomniane właściwości czynią ten produkt użytecznym każdego dnia roku. Dodatkowo dochodzi jeszcze jego miękkość i możliwość wykorzystania go nie tylko jako kocyk. Doskonale sprawdzi się w roli ręcznika czy prześcieradełka. Jeśli zajedzie taka potrzeba, to można go użyć też jako podkład podczas przewijania malucha. Decydując się na niego, warto poznać jeszcze inne cechy kocyka bambusowego:

 • wykazuje się właściwościami antystatycznymi,
 • nie krępuje ruchów dziecka,
 • jest delikatny i przez to przyjazny nawet dla bardzo wrażliwej skóry,
 • nadaje się także dla alergików,
 • nie wydziela nieprzyjemnych zapachów nawet po wielokrotnym użyciu.

Jest on przez to sensowną alternatywą dla kocyków wykonanych z innych materiałów. Tym bardziej że jego cena jest atrakcyjna i często nie ustępuje pozostałym podobnym wyrobom.

Połączenie wszystkich tych walorów daje interesujący efekt, a w praktyce kocyk bambusowy sprawdza się idealnie. Doceniony został już przez wielu rodziców, a jego popularność stale rośnie. Znaczenie ma przy tym fakt, że coraz częściej zwraca się uwagę na jakość materiałów oraz ich pochodzenie dbając tym samym o bezpieczeństwo dziecka. Naturalne zawsze wygrywają w tej konfrontacji, a ich właściwości są znacznie lepsze i efektywniejsze.

Jak kupić odpowiedni śpiwór dla dziecka?

0
Jak kupić odpowiedni śpiwór dla dziecka

Śpiwór to nieodłączny element wyposażenia podczas każdego plenerowego wypadu na kilka dni. Jednak nie tylko podczas spania pod namiotem może być potrzebny, zwłaszcza jeśli posiadasz dziecko. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy przedstawić ci kilka porad, jak wybrać najbardziej odpowiedni dla twojego malucha, aby sprawdził się każdego dnia.

Dziecięcy śpiwór to nie tradycyjny śpiwór turystyczny

Na początek powinieneś pamiętać o tym, że śpiwory dla dzieci nie są klasycznymi śpiworami turystycznymi. Jeśli więc zależy ci na czymś wyjątkowo pakowanym, co zmieścisz w najmniejszej kieszeni plecaka, a także o przedmiocie nieprzemakalnym i odpornym na warunki panujące pod namiotem, powinieneś jednak kupić go w sklepie dedykowanym turystyce. Śpiwór dla dzieci to rozwiązanie na inne okazje – chociaż podczas niektórych wyjazdów też się sprawdzi. Nie polecamy go tylko jako rozwiązania pod namiot.

Śpiwór na różne okazje

Skoro śpiworek dziecięcy to nie śpiwór turystyczny, kiedy warto po niego sięgnąć i czy w ogóle nada się na jakieś podróże? Oczywiście! Szczególnie jeśli wybierasz się do rodziny, gdzie twój maluch na pewno będzie chciał spać na materacu na podłodze, uważając to za najciekawsze i ekskluzywne miejsce. W tym przypadku śpiwór będzie dla niego doskonałym wyposażeniem, ponieważ pozwoli rozgrzać się na materacu i zapewni największą wygodę. Co więcej, niektóre dzieci po prostu czują się lepiej na swoim posłaniu niż w “obcej” pościeli.

Śpiwór przyda się również we własnym domu podczas wielu aktywności. Nocleg w namiocie ustawionym w pokoju albo zabawa na podłodze z pewnością będą przyjemniejsze, gdy dziecko będzie mogło otulić się ciepłym materiałem. W szczególności przyda się na długie, zimowe wieczory, podczas których czytanie książek i oglądanie filmów jest jeszcze przyjemniejsze, gdy jest nam ciepło i wygodnie.

Jak wybrać śpiwór, który twoje dziecko pokocha?

Pora zająć się najważniejszą kwestią, czyli wyborem konkretnego modelu. Śpiwór dla dziecka przede wszystkim należy dopasować do jego wielkości. Może być – a nawet musi – większy nieco od dziecka, żeby mogło swobodnie się w nim zmieścić i wyciągnąć na całą długość. Nie może być jednak zbyt wielki, ponieważ wówczas nie będzie idealnie wygodny, a jego samodzielne złożenie czy przesunięcie nie będzie możliwe.

Kolejna istotna cecha śpiwora dla dziecka to jego wytrzymałość oraz przyjemny w dotyku materiał, z którego  jest wykonany. Dzięki wysokiej jakości materiałom sprosta wszelkim wymaganiom i pozwoli długo cieszyć się przyjemnymi noclegami. Miły materiał to po prostu niesamowita wygoda i jeszcze więcej komfortu.

Warto także zwrócić uwagę na wygląd śpiwora. Ze względu na to, iż będzie wykorzystywany bardzo często i może stanowić nawet stały element wyposażenia pokoju, powinien być ładny i dopasowany do gustu dziecka. Z pewnością będzie chciało wówczas częściej z niego korzystać.

Zakup kasku motocyklowego dla dziecka – na co warto zwrócić uwagę?

0
Jak bezpiecznie przewozić dziecko na motocyklu

Motocykl to świetny środek transportu i to nie tylko dla dorosłych. Doświadczeni fani jednośladów często przewożą swoimi pojazdami dzieci. Zabieranie ze sobą malucha w roli pasażera wymaga jednak od opiekunów ogromnej dbałości o szczegóły, staranności w technice jazdy oraz doboru określonych akcesoriów i ubioru. W tym tekście wyjaśnimy, w jaki sposób przewozić dzieci motocyklem, aby było to dla nich bezpieczne i pozytywne wydarzenie.

Musisz przede wszystkim pamiętać o przepisach i zdrowym rozsądku. Dostosuj technikę jazdy do młodego pasażera i dobierz odpowiedni kask motocyklowy dla dziecka.

Jak bezpiecznie przewozić dziecko na motocyklu?

Nie ma żadnych ograniczeń względem wieku czy wzrostu pasażera motocykla. Oznacza to, że zgodnie z przepisami możesz przewozić dziecko niezależnie od tego, ile ma lat. Kodeks drogowy nakłada jednak pewne ograniczenia na motocyklistę. Jeżeli jego pasażerem jest osoba, która nie ukończyła jeszcze 7 lat, to musi on poruszać się z prędkością poniżej 40 km/h – zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Oczywiście, dziecko musi mieć także kask na głowie i jechać za Tobą (chociaż wielu kierowców sadza małoletnich przed sobą). W myśl prawa są traktowani bowiem jak każdy inny pasażer jednośladu.

Tyle w kwestii przepisów. Nie są one bardzo precyzyjne, dlatego warto podpierać się zdrowym rozsądkiem. Przede wszystkim motocyklem powinno się przewozić trochę starsze dzieci, które mają już poczucie równowagi i potrafią w podstawowy sposób o siebie zadbać. W trakcie jazdy małoletni pasażer powinien trzymać się uchwytów na motocyklu i nie ruszać się, aby nie spowodować wytracenia równowagi.

Najlepiej małoletniego pasażera przewozić w specjalnej przyczepce do motocykla. Instalowana na boku specjalna powierzchnia z dołączonym kołem sprawia, że dziecko ma swój osobny fotel, najczęściej wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Z kolei sam motocykl staje się stabilniejszy i bezpieczniejszy. Nie jest to jednak obowiązek. Dzieci możesz przewozić też na standardowej kanapie jednośladu.

Pierwszą jazdę zacznij od edukacji. Pokaż małemu pasażerowi, jak wygląda jazda na motocyklu, na co trzeba zwrócić uwagę i jak się zachowywać. Przejedźcie wspólnie kilkadziesiąt metrów w bardzo niskim tempie, aby dziecko oswoiło się z jednośladem, brzmieniem silnika i hamowaniem. Ostrzeż malucha, że silnik i rury wydechowe motocykla są gorące, aby się nie oparzyło.

W trakcie podróżowania z dzieckiem kluczowa jest nie tylko niewielka prędkość, ale też płynne, delikatne wchodzenie w zakręty i spokojne hamowanie. Staraj się nie przyspieszać zbyt mocno. Tylko taki styl poruszania się zachęci dziecko do dalszych, wspólnych podróży.

Dziecko na motocyklu – jakie ubrania i kaski?

Poza właściwą techniką jazdy konieczne jest wyposażenie. Małoletni musi być traktowany tak, jak każdy inny motocyklista. Warto wyposażyć go w pełen strój motocyklowy (zapewniający ciepło, ochronę przed wiatrem i możliwość swobodnego ruchu). Postaw na wygodne, zasłaniające całą nogę buty motocyklowe. Dobierz także bieliznę termiczną, która zwiększy poczucie komfortu.

Pamiętaj, że kluczowy jest rozmiar odzieży. Dobierz ją tak, aby ochraniacze znajdowały się w najważniejszych, przewidzianych do tego miejscach. Kurtka i spodnie powinny chronić nie tylko w razie upadku, ale też zabezpieczać skórę przed otarciami i oparzeniami w trakcie jazdy oraz osłaniać przed uderzeniem owadów i pyłem.

Koniecznie dobierz też odpowiedni kask motocyklowy. Dziecko powinno mieć kask integralny. Ma on jednolitą skorupę, osłania szczękę i posiada szybę czołową. Kupując ten element ochronny, zwróć uwagę na jego przeznaczenie. Młodsze dzieci (w wieku poniżej 10 lat) nie powinny jeździć w kaskach dla dorosłych, ponieważ są one zbyt ciężkie. Starszaki mogą już nosić mniejsze egzemplarze przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Przed zakupem dokładnie zmierz głowę dziecka. Skontroluj obwód na wysokości uszu, potylicy i czoła. Następnie porównaj wartości z prezentowaną przez producenta tabelą i wybierz określony rozmiar. Pamiętaj, żeby zostawić delikatny luz. Kask nie powinien zbyt mocno uciskać głowy małoletniego motocyklisty.

Dla najmłodszych koniecznie wybieraj spośród modeli wykonanych z tworzyw poliwęglanowych, które z jednej strony są niezwykle wytrzymałe i świetnie chronią głowę, a z drugiej są dość lekkie i nie powinny przeciążać mięśni dziecka.

Kask dla dziecka – na jakie marki i modele warto zwrócić uwagę?

W przypadku kasków dla dzieci postaw najlepiej na sprawdzone i cenione marki, które tworzą produkty zapewniające wysokie bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Ciekawym wyborem będą kaski HJC. Dlaczego oferta tego koreańskiego producenta powinna Cię zainteresować? Modele takie jak HJC CL-Y to wysoka jakość wykonania, pełna ochrona głowy i odpowiednia wentylacja powietrza, zwiększająca swobodę podczas motocyklowych wycieczek. Do tego dostępny jest w ciekawych wersjach kolorystycznych (atrakcyjnych dla dzieci) i w wariancie cross – dla młodych zawodników poruszających się na motocross lub pitbike.

Jeżeli szukasz z kolei kasku crossowego, który przeznaczysz na motocykl albo quada dla dziecka, to warto rozejrzeć się za egzemplarzem w stylu FOX JUNIOR V1 PRIX. To mocny kask, wykonany z materiałów odpornych na wstrząsy, dobrze zabezpieczający głowę małego motocyklisty. Jest wygodny, przewiewny i stosunkowo lekki. Na pewno świetnie spełni swoją rolę.

Niezależnie od tego czy wybierzesz kask integralny czy crossowy, pamiętaj, aby był on najwyższej jakości. Zwróć uwagę na certyfikaty kasków (ECE, DOT, SHARP), które świadczą o ich skuteczności i bezpieczeństwie. Twoje dziecko musi być perfekcyjnie chronione podczas jazdy motocyklem.

Jak dać dziecku realne wsparcie w różnych sytuacjach?

0
Jak dać dziecku realne wsparcie w różnych sytuacjach

To naturalne, że rodzice chcą wspierać dzieci w nauce i zdobywaniu nowych umiejętności. Nie zawsze wychodzi, tak jak sobie założą i zamiast pomóc, zakłócają naturalne pragnienia poznania świata. Jak uniknąć błędów? Często powodem jest niewiedza. Warto więc nadrobić zaległości i skorzystać z porad Akademii Mądrego Dziecka. Akademia Mądrego Dziecka to zdecydowanie więcej, niż blog parentingowy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to prawdziwa szkoła dla dzieci i dorosłych. Znajdziesz tu praktyczne porady dla Mamy i Taty, jak stanąć na wysokości zadania w różnych sytuacjach, na każdym etapie rozwoju dziecka.

ZOBACZ TEŻ