poniedziałek, Maj 28, 2018

Edukacyjne zabawki dla dzieci

0

Już od pierwszego dnia życia dziecka należy stymulować jego zmysły poprzez edukacyjne gry i zabawki dostosowane do jego wieku, które pomogą mu się odpowiednio rozwijać. Jeśli chcemy, by nasza pociecha zdrowo się rozwijała, to koniecznie zadbajmy o odpowiedni dobór zabawek i nie pozwólmy, by bawił się niskiej jakości produktami, które nic nie wnoszą do jego rozpoczynającego się dopiero życia.

Rowerek dziecięcy – jak wybrać odpowiedni model?

0

Rowery dla dzieci powinny być połączeniem lekkiej wagi, a także dużej stabilności. Ważne jest, aby dziecko mogło swobodnie i bezpiecznie się nim poruszać. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby rowerek był dopasowany do wieku dziecka, czy też jego wzrostu. Wybór jest bardzo szeroki – dostępne są modele odpowiednie dla kilkumiesięcznych maluchów, a także kilkuletnich dzieci. Przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikację danego modelu, tak aby mieć sto procent pewności, że będzie on odpowiedni dla pociechy. O czym jeszcze pamiętać?

Rowerek dla roczniaka

Dziecko w wieku 12 miesięcy lub młodsze nie jest w stanie samodzielnie jeździć na rowerze. Właśnie z myślą o takich maluchach powstały wielofunkcyjne rowerki trójkołowe, które dopasowują się do rozwijających się umiejętności dziecka. Takie rowery dla dzieci mogą być sterowane przez rodzica. Daszek, czy też podstawka na stopy może zostać zdemontowana. W późniejszym czasie można zamontować pedały – rodzic wciąż kontroluje dziecko za pomocą rączki umieszczonej z tyłu, ale maluch może nauczyć się tego, jak należy pedałować. Gdy dziecko nabierze wprawy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdemontować rączkę do sterowania i pozwolić mu na samodzielną jazdę. Istnieje również opcja zdemontowania oparcia, dzięki czemu rowerek będzie przypominał model dla starszaka.

Takie rowery dla dzieci cieszą się ogromną popularnością. Są niezwykle funkcjonalne i mogą posłużyć, aż do momentu, gdy pociecha będzie gotowa na jazdę tradycyjnym jednośladem.

Rowerek dla dwulatka

Dwuletnie dzieci zwykle nie są w stanie nauczyć się jazdy na dwóch kółkach. Świetnym początkiem nauki są więc rowerki biegowe.Takie modele nie posiadają pedałów, a maluch wprawia pojazd w ruch za pomocą nóżek. Warto zaznaczyć, że podczas wyboru najważniejszy jest pomiar długości nóg. Jest to podstawowy parametr, gdyż na jego podstawie można wybrać model o odpowiednich rozmiarach.
Trzeba wspomnieć, że rower nie powinien posiadać blokady skrętu, gdyż może to spowodować tzw. tępy uraz brzucha. Dziecko powinno mieć pełną swobodę podczas skrętu. Nie można również zapomnieć o tym, aby po zakupie wyregulować wysokość siodełka oraz ramy do indywidualnych predyspozycji dziecka. Dzięki temu jazda będzie prawdziwą przyjemnością.

Co dla starszaków?

Rowery dla dzieci w wieku 4-5 lat mogą być trójkołowe, jednak powinny one posiadać opcję demontażu dodatkowych kół. Pojazd na dwóch kółkach wymaga niemałych umiejętności. Nie można odpiąć kół treningowych zbyt wcześnie, gdyż dziecko musi przyzwyczaić się do pojazdu, szczególnie jeśli nie ma ono doświadczenia w jeździe na dwóch kołach. Rodzic musi liczyć się z tym, że nauka może obfitować w upadki. Chyba nie ma osoby, która umiałaby natychmiast jeździć na rowerze. Właśnie dlatego należy inwestować w pojazdy z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Muszą one być odporne nawet na najbardziej intensywne użytkowanie. Oczywiście nie można zapomnieć o całym pakiecie zabezpieczającym zdrowie – niezbędny jest kask oraz ochraniacza na łokcie i kolana.

Sklep klocki.edu.pl z kolejnymi nagrodami

0

Nasza firma od początku starała się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz dzieci i proponować wyjątkowe, niecodziennie i niezwykle kreatywne klocki. Naszym zdaniem klocki pobudzają do działania, zapewniają wiele godzin rozrywki i radości, pozwalają ćwiczyć zdolności manualne i jednocześnie niesamowicie rozwijają na każdej płaszczyźnie. Zawsze ogromną wagę przywiązywaliśmy do jakości i kwestii bezpieczeństwa, dlatego też z czystym sumieniem proponujemy najlepsze produkty. Dzisiaj możemy powiedzieć, że nasze starania zostają docenione nie tylko przez rodziców i ich pociechy, ale również przez Jurorów najstarszego i zarazem cieszącego się wysokim poziomem plebiscytu w Polsce, czyli „Świata Przyjaznego Dziecku”.

Nagroda w plebiscycie „Świat Przyjazny Dziecku”

XVI Edycja Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” obfitowała w wiele zgłoszeń, bo aż w 300 i pod wieloma względami okazała się rekordowa. Jury wybierało zabawki najlepsze z najlepszych, mając na względzie przede wszystkim najmłodszych, gdyż to oni w tym plebiscycie są najważniejsi.

Sam konkurs ma na celu wyłonienie zabawek, które nie tylko zainteresują i rozbudzą kreatywność, ale również będą bezpieczne. Organizatorzy podkreślają, że pracują na rzecz bezpiecznego i przyjaznego świata dzieci. W skład jury wchodzą osoby z różnych środowisk, pokoleń i o odmiennych światopoglądach. Tak szeroki przekrój pokazuje, że przyznanie nagród w tym plebiscycie nie jest dziełem przypadku, a wynikiem starannie przeprowadzonych testów, dyskusji i ścieraniem się argumentów.

Klocki Loowi

Na tle tego wszystkiego, tym bardziej doceniamy, że nasz produkt został wyróżniony w takim konkursie. Tą cenną nagrodę otrzymaliśmy za klocki konstrukcyjne Loowi. Są unikalne i możemy śmiało stwierdzić, że z tygodnia na tydzień cieszą się coraz większą popularnością, o czym świadczą wyniki sprzedaży. Loowi za sprawą  unikatowego sposobu łączenia pozwalają dzieciom ćwiczyć zdolności manualne, ale również rozbudzają kreatywność, gdyż za ich pomocą można stworzyć mnóstwo ciekawych i ruchomych konstrukcji, o wyjątkowym kształcie.

Nagroda w plebiscycie „Świat Przyjazny Dziecku” to pewnego rodzaju certyfikat, który nakierowuje rodziców i podpowiada im, po jaką zabawkę warto sięgnąć. Jesteśmy przekonani, że sięgając po wyróżnione klocki Loowi, Państwa dzieci otrzymują zabawkę, która naprawdę wyróżnia się na rynku.

Nagrodzone zabawki oraz setki innych propozycji dla maluchów każdym wieku można znaleźć pod adresem sklepu https://klocki.edu.pl. Serdecznie zapraszamy.

Doskonałe klocki dla dzieci

0

W ostatnim czasie bardzo dużo rodziców poszukuje idealnych zabawek dla swoich dzieci. Coraz częściej zdarza się, że wiele osób po prostu nie wie, na jakie produkty warto się zdecydować. Na rynku znajduje się wiele różnorodnych zabawek. Zatem jakie są najlepsze dla naszych dzieci?

Przede wszystkim poszukując zabawek dla naszych dzieci powinniśmy bardzo dużą uwagę zwrócić na to, czy wybrane przez nas produkty posiadają odpowiednie atesty. Tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zaszkodzą naszym dzieciom.

Wybierając idealne zabawki nie powinniśmy zapominać także o tym, aby były one wyprodukowane przez renomowaną firmę. Doskonałym rozwiązaniem są na przykład klocki klik. Takie klocki klik marki Clics dla dzieci z pewnością ucieszą każdego malucha, ponieważ można je znaleźć dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Musimy pamiętać także o tym, że klocki klik to wysokiej jakości produkty, które będą w pełni bezpieczne dla naszych podopiecznych. Bardzo dużo opiekunów decyduje się także na zakup clics klocki, ponieważ charakteryzują się one dużą solidnością oraz wytrzymałością, dzięki czemu służą dzieciom bardzo długo.

Poszukując idealnych zabawek dla swoich dzieci, warto przede wszystkim bardzo dużą uwagę zwrócić na zabawki renomowanych producentów. Bardzo istotne są między innymi jakość wykonania takich zabawek, jak również solidność. Coraz więcej rodziców decyduje się między innymi na zakup klocków marki clics. Takie klocki clics to idealne rozwiązanie dla każdego malucha.

Poducha do karmienia dziecka – wygoda i komfort

0

Karmienie dziecka to bardzo ważny moment. Maluszek musi wtedy być uspokojony, a matce musi być wygodnie. W końcu karmienie dość długo trwa, a co więcej – często się powtarza. Warto zatem wiedzieć, że istnieje specjalna poduszka do karmienia, która ułatwia tę czynność.

Poduszka do karmienia piersią – zalety

Jaką rolę posiada taka poduszka do karmienia dziecka? Przede wszystkim odciąża zmęczone ręce i stawy, dzięki czemu matka jest ogólnie bardziej wypoczęta. Co więcej – taka poducha do karmienia pomaga nam karmić w innych pozycjach niż klasyczna. Szczególnie przydaje się ona w pierwszych tygodniach życia dziecka, kiedy to trudno jest się przyzwyczaić matkom do zwiększonego wysiłku. Warto jeszcze dodać, że taka poduszka do karmienia piersią znakomicie także odciąża kręgosłup, który jest już często bardzo obciążony przez noszenie dziecka i ciążę.

Jak wybrać poduszkę do karmienia?

Najbardziej popularna to poduszka rogal do karmienia. Najlepiej zwrócić uwagę na jej pokrycie – czy posiada bawełnianą poszewkę, którą można łatwo zdjąć i wyprać, gdyby maluszkowi się troszkę ulało. Ponadto warto rozważyć, czy przypadkiem nie przyda nam się model z regulowaną wysokością – wówczas z pewnością będzie jeszcze bardziej wygodnie. Ważne jest także wypełnienie wewnętrzne – tu warto zainwestować w bardziej naturalne wypełnienie, jeśli chcemy mieć poduszkę na dłużej. Jeżeli zaś raczej nie potrzebne nam jest nam nic na dłużej, to warto jednak rozejrzeć się za tańszymi poduszkami do karmienia z kulkami silikonowymi.

Jak wyposażyć pokój dla dziecka?

0

Remont to proces, który jest w stanie pochłonąć nie tylko sporo środków, ale również nerwów. Dodatkowe „strome” schody zaczynają się kiedy trzeba wyremontować pokoje dziecięce, tak by współgrały z ogólnie przyjętym stylem. Czy jest to łatwe? Nie do końca. Biorąc się za remont domu czy mieszkania, w którym dziecko ma swój oddzielny kąt, trzeba brać pod uwagę większą ilość zmiennych.

Praktycznie i bajkowo

Dziecko nie tylko w pokoju śpi. Najmłodszy członek rodziny w swojej przestrzeni rozwija się, bawi, uczy. Pokój to dla niego drugi świat, przez którego pryzmat poznaje ten szerszy. W efekcie należy meble dla dzieci dobierać z głową. Szafa czy łóżko to nie tylko miejsca gdzie się śpi i trzyma swoje rzeczy. Dla malucha są one czymś znacznie więcej niż dla dorosłego. Dobrym tego przykładem są łóżka. Obecnie wiele wariantów ma specjalne schowki na zabawki dziecka. Współczesne maluchy mają dostęp do znacznie większej ilości zabawek oraz różnorodnych gadżetów. Każdy rodzić wie jak trudno jest niekiedy ogarnąć bałagan w pokoju malucha. Dlatego przyszłe meble dla dzieci warto dobierać tak by pomagały również rodzicom. Schowki rozwiązują wiele problemów oraz pozwalają uczyć dziecka porządku – wpajając maluchowi, że wszystko ma się znajdować na swoim miejscu po zabawie jest efektywniejsze niż nagminne wrzucanie wszystkich zabawek do jednego (zbiorczego) kosza.

Dodatki, czy są potrzebne?

Pokój dziecka to nie tylko standardowe sprzęty jak łóżko, szafa, czy biurko. Poboczne małe elementy są w stanie zarówno sprawnie dopełnić wizualnie przestrzeń jak i otworzyć przed dzieckiem wiele dróg do rozwoju. Przykładem są tablice zarówno klasyczne na kredę, jak i ścieralne warianty dla mazaków. Dzięki temu maluch może rysować oraz przenosić swoje pomysły na inną płaszczyznę niż kartka papieru. Na tego rodzaju tablicach rodzice często umieszczają kalendarz „zadań” dla dziecka. Pozwala to na lepszą organizację czasu malucha. Obecnie dzieci coraz częściej mają coraz bardziej napięty grafik – przedszkole, szkoła to nie jedyny przerywnik w ciągu dnia. Gdy maluch chodzi na różnego rodzaju kursy lub treningi sportowe łatwo się rodzicowi zagubić w codziennym natłoku zadań. Tablice eliminują ten problem, ucząc dziecko punktualności, gospodarowania czasem oraz odciążają „logistycznie”, chociaż trochę życie rodziców.

meble dla dzieci

Pokój dziecka ma być odzwierciedleniem tego co maluchowi siedzi w głowie oraz pomóc mu w rozwoju. Pokoik jest szczególną przestrzenią, w której maluch czuje się bezpiecznie i którą traktuje jako prawdziwie własną. Zamierzając wyremontować pokój warto udać się na meblowe zakupy z dzieckiem i zwyczajnie podpytać go co by widział „u siebie”. Da to rodzicom jakiś punkt wyjścia do zaplanowania całościowego remontu – tak by każde pomieszczenie wizualnie ze sobą współgrało. Oczywiście w sklepach istnieją gotowe zestawy, do każdego pomieszczenia, jednak wtedy mamy jedynie odbicie katalogowej strony, a każdemu zależy w końcu na oryginalności. Ważnym jest to żeby nie stawiać dziecka przed faktem dokonanym – teraz to będzie twój pokój. Jeśli maluch będzie źle się czuł w nowym pomieszczeniu, to szybko da o tym znać, a na nowe meble dla dzieci często nie będzie już ani czasu ani funduszy.

Jak zrobić wyjątkowo smaczne i do tego zdrowe naleśniki?

0

Osoby aktywne oraz dbające o sylwetkę bardzo często odmawiają sobie wielu smacznych rzeczy, tłumacząc to względami dietetycznymi. Niestety, ale takie działanie na dłuższą metę stanie się przyczyną pogorszenia samopoczucia i spadkiem jakości życia. Jak więc zracjonalizować sobie potrzebę zjedzenia smacznych naleśników ze zdrowym odżywianiem. Zdrowe ciasto na naleśniki naprawdę bardzo łatwo zrobić – trzeba mieć odrobinę wiedzy i kreatywności.

Wpływ bajek na rozwój dziecka

0

W obecnych czasach, kiedy powszechna jest telewizja i Internet, media elektroniczne wypierają tradycyjne czytanie bajek dzieciom. Jednak czytanie dziecku ma ogromny wpływ na jego rozwój. Pokazują to także badania, które mówią, że każde dziecko, bez względu na wieku, powinno mieć codziennie kontakt z książką. A w przypadku dziecka małego codziennie rodzic powinien spędzić czas czytając dziecku.

Przede wszystkim bajki mają bezpośredni wpływ na rozwój emocjonalny dziecka. Jest tak, ponieważ dziecko utożsamia się z tym co słyszy. Odczuwa płynące z bajki emocje, a tym samym kształtuje własne. Dziecko utożsamiając się w role bohatera bajki zaczyna odczuwać emocje jakie towarzyszą jego bohaterowi. Co więcej, dziecko uczy się dzięki temu planować, myśli o tym, jak zachowałoby się w danej sytuacji.

Wpływ bajek na rozwój dziecka ma także aspekt społeczny. Bajki uczą bowiem dzieci określonych postaw i wartości, takich jak np. przyjaźń, szacunek itp. W sposób zdecydowany bajki pomagają dzieciom odróżnić dobro od zła. Kształtują się w ten sposób właściwe postawy moralne.

Czytanie bajek to także rozwój intelektualny dziecka. Przede wszystkim dziecko poznaje język. Uczy się w ten sposób rozumieć i mówić. Pobudza oczywiście w ten sposób swój intelekt. Starsze dzieci uczą się czytać ze zrozumieniem.

Chyba nie trzeba także przekonywać nikogo o tym, że wspólne czytanie bajek tworzy i rozwija więź między dzieckiem i rodzicem. Czytanie bajek dziecku to także idealna okazja dla rodzica do tego, aby jeszcze lepiej poznawać swoje dziecko. Bajki to także bardzo dobre narzędzie dla rodzica, dzięki któremu może on tłumaczyć dziecku otaczający go świata i odpowiadać na trudne pytanie.

Choć nic nie zastąpi czytania bajek dziecku przez rodzica to można wykorzystać także audiobooki. Idealnie sprawdzają się one np, w podróży samochodem kiedy rodzic prowadząc auto samo nie może dziecku czytać. Audiobooki rozwijają także wyobraźnię u dziecka. Nie widzi ono bowiem obrazków w książce zatem wszystko musi sobie wyobrazić samemu.

Laser – metoda korekty wzroku

0
Laserowa korekcja wzroku

Laserowe usuwanie wzroku, to bez wątpienia możliwość, żeby na stałe pobyć się dokuczliwych okularów, czy soczewek. Można zauważyć, że systematycznie wzrasta liczba osób, które decydują się na uporanie się z wadą wzroku, korzystając z innowacyjnych sposobów korekty wzroku. Jednakże, zanim zdecydujemy się na zabieg laserowego usuwania wady wzroku, to musimy dowiedzieć się, na czym to polega, jakie są wskazania, przeciwskazania do jego wykonania, jak również trzeba zapoznać się z szeregiem innych informacji.

Laserowa korekcja wzroku – charakterystyka

Laserowe usuwanie wadu wzroku to obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych i tym samym nie zagrażających naszemu zdrowiu, sposobów na to, żeby pozbyć się wad wzroku, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. W trakcie zabiegu za pomocą wiązki lasera modeluje się rogówkę, zmieniając moc optyczną oka. Dzięki takiej korekcji, możemy na stałe pozbyć się wady wzroku, z jaką się zmagamy. W zdecydowanej większości wypadków, możemy całkowicie pozbyć się wady, ponowny zabieg jest niezbędny niezwykle rzadko, zazwyczaj się to nie zdarza. Mnóstwo osób, którym okulary przeszkadzają, czy też nie mogą ich nosić z innych względów, właśnie dzięki nowoczesnej chirurgii refrakcyjnej, może dać sobie szansę na lepsze życie.

Laserowa korekcja wzroku – wskazania

Na laserową korekcję wzroku, mogą zdecydować się osoby w wieku 18-55 lat, które mają dobry ogólny stan zdrowia i stabilną wadę wzroku. Zawsze podczas kwalifikacji do zabiegu, lekarz wykonuje szczegółowe badanie oka, jak również przeprowadza wywiad medyczny, a na podstawie powziętych do wiadomości informacji, stwierdza że nie ma przeciwwskazań, żeby u pacjenta wykonany został ten zabieg, jak również może skierować pacjenta dodatkowe konsultacje do lekarza specjalisty.

Laserowa korekcja wzroku – przeciwwskazania

Laserowa korekcja wzrokuZ tego właśnie zabiegu, nie mogą skorzystać zwłaszcza osoby, u których wada wzroku stale się pogłębia, jak również osoby, które zmagają się z wadami wzroku, takimi jak: zaćma, jaskra, odwarstwienie siatkówki, stożek rogówki oraz zmiany w rogówce. Przede wszystkim, przeciwwskazaniem są również problemy z cukrzycą, tarczycą, jak również różnego rodzaju problemy kardiologiczne, czy też onkologiczne. Przeciwwskazaniem, jest również stan zapalny, oczu, choroby tkanki łącznej, schorzenia reumatyczne, jak również choroby infekcyjne. Ponadto nie można wykonać laserowej korekcji w czasie ciąży, a także podczas karmienia piersią.

Laserowa korekcja wzroku – przebieg

Zanim zostanie wykonany zabieg laserowej korekcji wzroku, następuje sprawdzenie, czy u pacjenta nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonana zabiegu, jak również lekarz wybiera najlepszy sposób laserowej korekcji, a do tego oczywiście jest niezbędna dokładna diagnoza oka. Pacjent, u którego zostanie wykonany zabieg, około 7 dni przed jego wykonaniem, musi przestać nosić soczewki. Kiedy pacjent udaje się do kliniki, to przed badaniem, pacjentowi zaaplikowane zostają krople rozszerzające źrenice, dlatego też zaleca się, żeby około 2-3 godzin po wykonaniu badania, pacjent nie prowadził samochodu. Lekarz wykonuje następujące badania: komputerowe badanie wzroku, badanie ostrości wzroku do bliży i do dali, subiektywne badanie refrakcji. Kolejne badania to: tonometria) – badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową, pachymetria – badanie grubości rogówki, topografia rogówki oraz ocena przedniego i tylnego odcinka oka. Kiedy lekarz uzyska wszystkie wyniki, podejmuje decyzję, czy u pacjenta może być wykonana laserowa korekcja wzorku, a jeżeli tak, to wybiera odpowiednią metodę, która najlepiej sprawdzi się u danego pacjenta. ponadto lekarz udziela pacjentowi wszelkich informacji na temat przebiegu zabiegu, rozwiewa wszelkie wątpliwości pacjenta, odpowiada na jego pytania,. Następnie przeprowadza się kolejne badania w dniu, w którym ma zostać wykonany zabieg. W tym dniu pacjent musi stosować się do wszelkich wytycznych oraz zaleceń lekarza. Przede wszystkim zalecenia te dotyczą: ograniczenia spożycia napojów zawierających duże ilości kofeiny, starannego umycia głowy, twarzy, a szczególnie oczu i nieużywania perfum oraz dezodorantów. Sam zabieg trwa bardzo krótko, gdyż tylko kilkadziesiąt sekund, do tego stosowane jest znieczulenie miejscowe, które aplikowane jest w postaci kropel do oczu, dzięki czemu podczas wykonywania zabiegu, pacjent nie odczuwa żadnego bólu, jednakże może odczuwać lekki dyskomfort. Pacjent, oczywiście powinien stosować się do wszystkich zaleceń chirurga, ponieważ jest to naprawdę bardzo, ale to bardzo ważne. Po skończeniu zabiegu, około godziny należy czekać na kontrolę, po której może wyjść i udać się do domu. Trzeba przyznać szczerze, że obecnie zabiegi laserowej korekcji wzroku, cieszą się niebywałą popularnością, ponieważ są one niezwykle skuteczne, z metod tych skorzystało już miliony osób, które dzięki temu, mogą cieszyć się dobrym wzrokiem, bez konieczności noszenia okularów, czy też soczewek, które przecież niekiedy mogą bardzo utrudniać życie.

Jak wzmocnić odporność na jesień?

0
odporność

Wzmocnienie organizmu?

Zauważyć można, że podczas jesieni, nasza odporność znacząco się zmniejsza, czujemy się bardzo zmęczeni i senni, a w takiej sytuacji, warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego organizmu, żeby znacznie wzmocnić naszą odporność, żebyśmy nie musieli zmagać się z rożnego rodzaju kłopotliwymi infekcjami, czy też innymi chorobami.

odpornośćCo na wzmocnienie organizmu?

Warto stosować różnego rodzaju suplementy, które mają na celu wzmocnienie odporności. Trzeba koniecznie systematycznie zażywać różne preparaty witaminowe, zwłaszcza jeżeli się odchudzamy, albo planujemy to zrobić. Warto wiedzieć, że jesień nie sprzyja temu, żeby stosować różne rygorystyczne diety, jeżeli podczas tej pory roku, nie dostarczamy naszemu organizmowi różnych witamin, to wtedy szybko może dopaść nas bardzo dokuczliwa infekcja. Ważne jest to, żeby zażywać preparaty zwierające echinaceę. Tajemnicą nie jest fakt, że podczas jesieni bardzo ciężko jest znaleźć świeże warzywa oraz owoce, nierzadko pomimo tego, że zdrowo się odżywiamy, to naszemu organizmowi brakuje witamin. W takim wypadku istotne jest to, żeby od środka wzmocnić nasz organizm, a pomóc nam w tym mogą, właśnie specjalistyczne suplementy diety. Istotne jest to, żeby naszemu organizmowi dostarczać witaminę C, która odpowiada za uszczelnienie naczyń krwionośnych. W okresie jesieni, możemy zmagać się z różnego rodzaju dolegliwościami mięśni oraz stawów. Jeżeli dni zaczynają być krótsze, to po prostu nie chce nam się opuszczać naszych czterech kątów, co może mieć zły skutek dla naszych nóg. Suplementy diety zawierające kwas hialuronowy i kolagen poprawiają kondycję stawów. Koniecznie musimy zaopatrzyć się również w spirulinę oraz chloorellę. Suplementy diety z tymi algami morskimi mają silne działanie wzmacniające. Dzięki nim, pozbędziemy się uczucia zmęczenia, które powoduje jesienne przesilenie. Ponadto sprawiają one, że nasz organizm oczyszcza się z toksyn.

Ważne jest to, żeby nasze posiłki były okraszone czosnkiem oraz cebulą. Nawet, jeżeli zostaną one ugotowane, to zostawią one swoje właściwości antybakteryjne, dzięki czemu będą chroniły nasz organizm. Koniecznie trzeba pamiętać, także o kwasie tłuszczowym Omega-3, który znajdziesz w morskich rybach, np. w tuńczyku. Kwas wzmaga produkcję białych krwinek i likwiduje szkodliwe bakterie.

Jaka jest dieta, która wzmocni naszą odporność? Przede wszystkim, warto zrezygnować z jedzenia produktów, które są wysoko przetworzone. Trzeba zmniejszyć ilość spożywania chleba białego, białego ryżu, cukru, tłustych produktów mlecznych, rafinowanych olejów, słonych przekąsek, alkoholu i kofeiny oraz dużej ilości słodyczy. Warto wdrożyć dietę, która nie ma zbyt wielu kalorii, w której znajdują się produkty, takie jak kefiry i maślanki, morskie ryby, owoce morza, imbir, świeże lub gotowane warzywa, świeże owoce, produkty pełnoziarniste. Bardzo często jest tak, że zmagamy się z różnymi infekcjami, a to dlatego, że nasza dieta jest nieodpowiednia. Podczas jesieni, koniecznie musimy zaopatrzyć nasz organizm w niezbędne witaminy oraz minerały, dzięki którym nasz organizm walczy z różnymi infekcjami. Trzeba do diety włączyć wszelkie składniki bogate w witaminę C i A, grupę witamin B, cynk oraz kwasy Omega-3. Witamin najlepiej szukać w natce pietruszki, papryce, porzeczkach i cytrusach. Koniecznie nasza dieta, zawierać musi czosnek, orzechy, jak również miód, które są naturalnymi składnikami wzmacniającymi odporność. Trzeba jeść ciepłe posiłki, ponieważ one wzmacniają układ immunologiczny, a do tego również sprawiamy, że nie czujemy głodu bardzo długo. Niezwykle ważne jest to, żeby spożywać śniadanie. Według przeprowadzonych badań, osoby nie jedzące śniadania, częściej zmagają się z różnymi chorobami. Jeżeli nie jemy regularnie, to organizm zamiast walczyć z zimnem, skupia się na podtrzymywaniu kluczowych funkcji życiowych.

Trzeba regularnie podejmować aktywność fizyczną i starać się, jak najmniej stresować. Warto przynajmniej 30 minut dziennie, poświęcić na gimnastykę, czy też zdecydować się na przejażdżkę rowerową, koniecznie musisz wpisać to do swojego kalendarza, czy też notesu, żeby o tym pamiętać. Nawet jeżeli za oknem jest zimno, mokro, czy też ciemno, to warto chociaż kilka minut potrenować. Jeżeli będziemy mieli dobrą kondycję, to wtedy znacznie zwiększymy swoją odporność. Jeżeli nie chcesz wyjść, to możesz na przykład w domu poskakać na skakance, czy też pobawić się ze swoim dzieckiem w berka, zagrać z nim w klasy, czy też w podchody. Nie szukaj sobie wymówek, ponieważ robisz to dla siebie, a aktywność fizyczna jest niezwykle ważna. Nie musimy wychodzić na dwór, można otworzyć okno, żeby było w pokoju nawilżone powietrze i słuchając ulubionej muzyki, wykonywać różne ćwiczenia, wtedy naprawdę poczujemy niezwykłą satysfakcję i zadowolenie z siebie.

Niezwykle ważny jest sen, dlatego też trzeba spać optymalnie długi. Bardzo często zmniejszona odporność jest skutkiem niewyspania, ponieważ jeżeli mało spaliśmy, to organizm się nie zregenerował, a co za tym idzie nie będzie miał siły do działania, przez co będziemy cały czas zmęczeni i śpiący. Ważna jest również higiena snu. Jeżeli przez sen nie możesz spać, to warto przed położeniem się do łóżka, napić się melisy, czy też naparów ziołowych.