piątek, Listopad 16, 2018

Jaki prezent sprawić pod choinkę kreatywnemu dziecku?

0
Jaki prezent sprawić pod choinkę kreatywnemu dziecku?

Szukasz pomysłu na prezent pod choinkę dla kilkuletniego urwipołcia? Nie masz kompletnie rozeznania, czym dzieci lubią się obecnie bawić? W takim razie zajrzyj do naszego poradnika i zainspiruj się. Miłej lektury i udanych zakupów!

Lego Friends – wsparcie dla rozwoju dziecięcej fantazji i wyobraźni przestrzennej

Seria zabawek Lego Friends to jedna z propozycji, które na pewno spodobają się kilkulatkowi. Kolekcja jest przeznaczona dla pociech od 7 roku życia. Każde z wydań skupia się na nieco innej scenerii i aktywności życiowej. Wśród najlepszych propozycji zabawek dla dzieci pod choinkę, niezależnie od płci, znajdują się klocki lego friends  „Wyciąg narciarski w zimie”, przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym 8-12 lat. W zestawie znajdują się ulubione dziecięce postaci Mia i Olivia (każda w nich w specjalnie dobranym stroju narciarskim) oraz sympatyczny niedźwiadek Biszkopt. Oprócz nich są oczywiście również klocki pełniące funkcję wyciągu narciarskiego z wyciągarką, stoku do zjeżdżania i ścianki wspinaczkowej.

Ponadto, zmęczeni turyści będą mogli skorzystać z restauracji z ladą, stolikiem i ławkami do siedzenia, a także z asortymentu wypożyczalni sprzętu. Gdy zbłądzą w górach, pomoże im stoisko z mapami na szlaku. Również dla niedźwiadka Biszkopta przygotowano coś specjalnego, a mianowicie jaskinię, w której będzie mu ciepło i przytulnie.
Łyżwiarstwo i sporty artystyczne w zimowej scenerii, czyli coś dla miłośników i miłośniczek sportu

W kolekcji Lego Friends ukazała się również pozycja „Lodowisko w zimowym kurorcie”. Jak zaznacza producent, zabawka będzie świetnie spełniać oczekiwania dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. W zestawie znajduje się aż 307 elementów, w tym lodowisko z drzwiczkami, które otwierają się niczym prawdziwe, bramki do hokeja i miejsce do siedzenia. W pudełku dziecko znajdzie również obrotową scenę, na której będzie mogło zachwycać innych kręconymi przez siebie na łyżwach piruetami. Wypożyczalnia sprzętu hokejowego będzie natomiast pierwszym punktem, do którego udadzą się mali sportsmeni, gdy zechcą zaznać smaku rywalizacji gry zespołowej. W regeneracji sił po wysiłku fizycznym pomoże sklepik z precelkami, również dołączony do zestawu. Emocjonujące rozgrywki będzie obserwować miły królik mieszkający w drzewie, znajdujący się – wraz ze swoim domkiem – w pudełku. Wewnątrz dziecko znajdzie również akcesoria w postaci łyżew, kijów do hokeja, krążku do hokeja, saksofonu, mikrofonu, precelków, rogalików i marchewek. Te ostatnie posłużą jako pokarm dla miłego króliczka.

Herbata a laktacja

0
Herbata a laktacja

Niezaprzeczalnym jest fakt, iż kobiety w ciąży stanowią grupę, można by rzez newralgiczną i aby zdrowo żyć, powinny funkcjonować wedle ściśle ustalonych zasad. Podobnie jest, jeśli chodzi o panie w tzw. połogu, czyli takie, które już urodziły, ale miało to miejsce niedawno i obecnie karmią one swoje dzieci piersią. Wtedy to same muszą się odpowiednio odżywiać, żeby w ich organizmach dochodziło do procesów mających na celu produkcję naturalnego pokarmu.

Wspólne rozliczenie z małżonkiem – jak obniżyć swoje zobowiązania podatkowe?

0
Wspólne rozliczenie z małżonkiem – jak obniżyć swoje zobowiązania podatkowe?

Wiele par małżeńskich do tej pory rozlicza się oddzielnie. Część z nich robi to z przyzwyczajenia. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że poza wygodą przygotowania jednej (zamiast dwóch) deklaracji podatkowych, rozliczenie wspólnie z małżonkiem może mieć konkretne skutki finansowe. Przede wszystkim pozytywne, czyli potencjalną możliwość obniżenia wspólnego zobowiązania podatkowego wobec organów podatkowych. Kto więc może skorzystać ze wspólnego rozliczenia z małżonkiem oraz w jaki sposób uzyskać odpowiednią „ulgę”?

Kto może rozliczać się wspólnie?

Po pierwsze, rozliczenie wspólnie z małżonkiem zostało przewidziane tylko dla par małżeńskich. Wspólne zamieszkiwanie, czy nawet prowadzenie gospodarstwa domowego, nie pozwala na rozliczenie razem z partnerem. Związek musi zostać zalegalizowany ślubem. Drugim elementem, jest konieczność pozostawania w tak zwanej wspólności majątkowej. Jeżeli małżonkowie przewidzieli inne rodzaje rozliczeń pomiędzy sobą (np. podpisali intercyzę ustanawiając rozdzielność majątkową), nie mogą rozliczać się wspólnie. Dodatkowo warto pamiętać, że pozostawanie w związku małżeńskim w momencie wypełniania deklaracji PIT, może stać się nie wystarczające. Związek powinien trwać przez cały okres deklaracyjny (najczęściej jest to poprzedni rok podatkowy). W tej kwestii wyjątkiem jest okoliczność śmierci jednego z małżonków, kiedy to wdowa lub wdowiec będą mogli skorzystać ze wspólnego rozliczenia, ze względu na swoją szczególnie trudną sytuację życiową. Z tej opcji nie skorzystają natomiast osoby, które rozliczają podatek przy wykorzystaniu stawki liniowej.

Aspekty finansowe i obliczenia

Rozliczenie wspólne małżonków będzie szczególnie opłacalne, jeżeli jeden z małżonków zarabia dużo więcej niż drugi. Na przykład w sytuacjach kiedy mąż pracuje, a żona zajmuje się domem. W takich przypadkach może bowiem dojść do sytuacji, kiedy brak dochodów / czy minimalne dochody drugiego małżonka, pozwolą na zakwalifikowanie pierwszego do niższej grupy podatkowej. Działa to w ten sposób, że wszystkie dochody małżonków są sumowane, a następnie na każdego z nich przypada połowa dochodów. Dochodzi więc tutaj do fikcji, w której każdy z małżonków zarabia tyle samo. Biorąc pod uwagę, ze opodatkowanie w Polsce może odbywać się na dwóch stawkach (18% i 32%) fikcyjne obniżenie dochodu jednego z małżonków może spowodować opodatkowanie go 18%, a nie 32% podatkiem.

Podsumowanie i rekomendacje

Wspólne rozliczenie z małżonkiem nie zostało usankcjonowane dodatkowymi, czy szczególnymi dokumentami. Z założenia małżonków jako parę, będą obowiązywały te same formularze PIT. Dlatego, wypełnienie wspólnej deklaracji nie powinno być trudniejsze. Należy jednak pamiętać o zaznaczeniu odpowiednich elementów druku oraz wprowadzeniu swoich poprawnych danych. Konkludując, można zaryzykować stwierdzeniem, że rozliczenie wspólnie z małżonkiem jest pomocą Państwa dla par. Jego przygotowanie ma być prostsze, a dodatkowo w niektórych sytuacjach istnieje możliwość uzyskania korzystnych skutków finansowych.

Szkoła nauki pływania

0
Szkoła nauki pływania

Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, nie ma nic lepszego niż zabawa w wodzie. Idealnym miejscem jest Aqua Centrum Chełmiec. Jest to doskonale rozwinięta pływalnia z bogatą ofertą dla klientów w każdym wieku i w każdej formie zorganizowania. Centrum oferuje takie zajęcia jak nauka pływania dla najmłodszych i starszych. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w basenie o doskonałej czystości wody. Szkoła nauki pływania oferuje także zajęcia dla dorosłych. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą przełamać swój strach przed wodą. Nad bezpieczeństwem czuwają świetni ratownicy.

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość wynajęcia toru do pływania. Jest to wspaniała forma spędzania wolnego czasu dla grupki znajomych, jako spotkanie integracyjne dla pracowników firmy. Można także zarezerwować tor dla kilku osób aby popływać w kameralnym towarzystwie.

Centrum w swojej ofercie posiada również basen dla najmłodszych oraz jacuzzi. Jest to więc fantastyczne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

W ramach szkoły nauki pływania odbywają się zajęcia Swim Test, Hardy Dzieciak, Kuźnia Talentów oraz Aqua Fitness i Aqua Aerobic. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy zapewnią nie tylko doskonałe warunki do nauki ale także bezpieczeństwo i przede wszystkim świetną zabawę!

Dlaczego warto skorzystać z Aqua Centrum Chełmiec? Przede wszystkim jest to doskonale położone i skomunikowane miejsce. Warto także uwzględnić wpływ ruchu w wodzie na zdrowie. Opór stawiany przez wodę pozwala trenować siłę bez przeciążania mięśni, które unosząc się dzięki wyporności pracują w odciążeniu. Ponadto zajęcia w wodzie pozwalają poprawić czynność oddechową oraz wydolność krążeniową organizmu. Nie jest to bez znaczenia w czasach gdy coraz mniej jest możliwości ruchu. Woda doskonale wpływa na sprawność i gibkość organizmu, dzieciom pozwala ćwiczyć koordynację, osobom starszym zaś zachować ruchomość stawów i kondycję. Woda pozwala też trenować charakter.

Siwe włosy – modny trend w koloryzacji włosów

0
Siwe włosy – modny trend w koloryzacji włosów

Koloryzacja włosów czasami podąża za trendami, które są co najmniej zaskakujące. Podczas gdy jedni walczą z siwizną, próbując ukryć pierwsze oznaki starzenia się, inni szukają sposobów, aby na ich głowie pojawiły się właśnie srebrzyste pasma. Konia z rzędem temu, kto zrozumie ten świat. Jednak moda na siwe włosy stała się faktem. O takiej stylizacji marzą zazwyczaj młode kobiety. Trzeba jednak wiedzieć, że wykonanie siwych pasm nie jest łatwe i z reguły jest to skomplikowany proces, który wymaga dotarcia do wewnętrznych struktur włosa. Koloryzacja włosów nie jest więc obojętna dla ich kondycji i wymaga sporych umiejętności.

Modne i wygodne skarpetki dziecięce

0
Modne i wygodne skarpetki dziecięce

Dziecko cały czas rośnie. Jego rozwój jest na tyle intensywny, że czasem ciężko jest znaleźć tak zwany złoty środek, ponieważ na bieżąco należy kupować wszystkie niezbędne elementy garderoby, która i tak za chwilę stanie się zbyt mała. W przypadku zimowych elementów ubrania, np. bielizny, nie ma z tym większego problemu, ponieważ można zakupić długie skarpety, które z pewnością będą posiadać odpowiedni rozmiar przez dłuższy okres. Większy problem jednak może pojawić się w okresie wiosenno-letnim, gdy na dworze jest o wiele cieplej, a odzież powinna być maksymalnie przewiewna i lekka.

Chcemy dziś zająć się takim elementem, jak zyskujące coraz większą popularność stopki dziecięce, które wybierane są przez coraz większą liczbę rodziców, gdyż technologia udostępnia wspaniałe możliwości, posiadające wpływ na wizualne wykończenie skarpet. Czy warto inwestować w tak krótkie stopki dziecięce, czy są one wygodne i przede wszystkim funkcjonalne? Zachęcamy do lektury, gdzie przybliżymy ten temat wszystkim osobom zainteresowanym.

Ciekawe wzory i nauka

Otaczając dzieci wyposażeniem, które ułatwia naukę, z pewnością można osiągnąć niezwykle satysfakcjonujący rezultat. Będzie on co prawda owocować w przyszłości, jednak warto pamiętać, że dzieci rozwijają się niezwykle szybko, więc kupując nawet stopki dziecięce wyposażone w nadruk przedstawiający dodawanie lub odejmowanie, to najmłodsi zainteresują się tym i widząc poszczególne znaki, będą kojarzyć już jakiś element ze swoich skarpetek. Może nie oznacza to, że będą one od razu umiały liczyć, jednak sama nauka tego na lekcjach matematyki, będzie przynosić szybciej efekty, zadowolenie i satysfakcję – zadaniem rodziców jest dostarczanie coraz większej i bardziej zaawansowanej ilości narzędzi.

Trudny wybór

Gdzie można dokonać zakupu stopek dziecięcych? Zazwyczaj nie jest to asortyment, który dostępny jest w każdym sklepie z dziecięcymi ubrankami, jednak dokonując tego zakupu rodzice posiadają gwarancję, że wybrali asortyment najwyższej jakości, charakteryzujący się materiałami najlepszej klasy. Z pewnością wpłynie to nie tylko na komfort użytkowania, ale również nie będzie zagrażać reakcjami alergicznymi.

Zachęcamy do zakupu najlepszego wyposażenia, które zostało przygotowane przez najlepszych specjalistów na rynku, dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się o jakość, wytrzymałość i przede wszystkim żywotność asortymentu – dodatkowo warto zwrócić na uroczy wygląd. Dostępne na rynku stópki dziecięce wyróżniają się przeróżnymi wzorami i nadrukami w postaci ulubionych postaci z bajek.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.wola.pl/dzieciece/stopki-dzieciece/

Drewniane place zabaw dla dzieci

0
Drewniane place zabaw dla dzieci

Plac zabaw jest zdecydowanie ulubionym przez dzieci miejscem rekreacji przez około 10 pierwszych lat życia. W celu umożliwienia maluchom ciekawej, rozwijającej zabawy aktywnej na świeżym powietrzu, warto rozejrzeć się za najlepszymi akcesoriami na place zabaw. Są one idealnym wyposażeniem osiedlowych placów, ufundowanych przez miasto lub gminę, ale można również skorzystać z oferty producenta i zbudować swojemu dziecku domowy plac zabaw na działce lub pod domem.

Jednym z najlepszych tworzyw stosowanych do produkcji urządzeń na place zabaw dla dzieci, jest oczywiście drewno. Jest to materiał nietoksyczny, trwały i bezpieczny dla dziecka. Pomalowany na różne kolory, z ciekawymi elementami z tworzyw sztucznych, takimi jak siatki, pajęczyny, sznurkowe drabinki, czy metalowe zjeżdżalnie, tworzy rewelacyjne miejsca, z których uwielbiają korzystać dzieci w każdym wieku.

Tutaj: http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/metalowe-place-zabaw-dla-dzieci możesz znaleźć propozycje ciekawych urządzeń z drewna, dedykowanym placom zabaw, zarówno tym osiedlowym, jak i przydomowym. Co istotne, producent tych akcesoriów oferuje od razu montaż placu zabaw, byś miał gwarancję, że zakupione urządzenia będą trwałe, stabilne i bezpieczne dla maluchów.

Wszystkie akcesoria są wytwarzane w oparciu o specjalne certyfikaty bezpieczeństwa. Dają możliwość nieskrępowanej, a jednocześnie zabezpieczonej przed upadkami zabawy. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet najbezpieczniejsza zabawka na placu zabaw nie zastąpi szeroko otwartych na to, co robi nasze dziecko, oczu i uszu. Zabawki mają wysokość i rozmiary przystosowane dla dzieci młodszych i starszych, aby każde dziecko mogło korzystać z placu zabaw. Można wybrać spośród zabawek o różnym stopniu trudności, przeznaczonych zarówno dla dwuletnich maluchów, jak i dziesięciolatków, które nie mają problemu z pokonywaniem zabawkowych torów przeszkód. Ważne, aby zabawa nie tylko sprawiała dzieciom przyjemność, ale także była dla nich pełna wyzwań i pozwalała ćwiczyć sprawność fizyczną.

Dobre przedszkole nie jest złe

0
Dobre przedszkole nie jest złe

Nie wszyscy w pełni zdajemy sobie sprawę, że w kształtowaniu osobowości dzieci czynniki naturalne (wrodzone) mają o wiele mniejsze znaczenie niż społeczne (środowisko, w którym one dorastają i sposób, w jaki na nie oddziałujemy). Dlatego warto, abyśmy nasze dzieci wychowywali świadomie i planowali dla nich odpowiednią edukację już od najmłodszych lat.

Mus owocowy dla niemowląt – Rozszerzanie dietę swojego maluszka

0
Mus owocowy dla niemowląt - Rozszerzanie dietę swojego maluszka

Rozszerzenie diety to trudny i ciekawy moment. Jest to chwila, w której nasz noworodek staje się niemowlęciem i poza ssaniem piersi czy piciem z butelki, zaczyna samodzielnie jeść. Oczywiście minie jeszcze wiele miesięcy, zanim do tej czynności przestanie nas potrzebować, ale już w chwili rozszerzenia diety, dziecko zaczyna intensywniej używać dziąseł a z czasem i pierwszych zębów. Jednym z elementów rozszerzenia diety są musy owocowe. Na czym ten proces polega i dlaczego jest taki ważny?

Wcześniej znaczy lepiej – mus owocowy jako przekąska?

Czy wcześniejsze rozpoczęcie rozszerzania diety jest lepsze od wyczekanego? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jedno dziecko bardzo szybko domagać się będzie nowości, inne będzie od nich stroić. Nie jest jednak zagadką, że kiedy zaczynają wyrastać pierwsze zęby, dziecko wkłada do ust absolutnie wszystko. Jest to więc dobry moment, by spróbować kamienia łyżeczką, na której znajduje się owocowy mus lub przecier warzywny. Czy zatem można uznać, że wyrzynanie się zębów jest dobrym momentem na rozpoczęcie rozszerzania? Na ogół tak. Są jednak dzieci, którym zęby wychodzą bardzo wcześnie. Dużo wcześniej niż rówieśnikom. Co wtedy? Wtedy warto poczekać do momentu, w którym poczujemy, że dziecko siedzi na tyle pewnie, że nie zakrztusi się podawanym przez nas jedzeniem. Dlatego w tym przypadku maksyma „im wcześniej, tym lepiej” zdecydowanie się nie sprawdza.

Mus jako obiad czy mus jako deser?

Wielu rodziców mylnie bierze muzy owocowe za pełnowartościowe posiłki. Posiadają one wiele wartości odżywczych i witamin. Są kwaśne, słodkie, cierpkie i mają ciekawą konsystencję, ale nie napełniają dziecięcych brzuszków. Dlatego mus owocowy to produkt, który należy traktować jako deser lub przekąska między posiłkami. Próba nakarmienia dziecka wyłącznie takimi produktami skończyć musi się katastrofą. Dlatego nie należy przesadzać.

Jak rozpoznać dobry mus?

Przede wszystkim w skład musu powinny wchodzić wyłącznie owoce. Nie ma potrzeby dodawać do nich żadnych innych składników. Konserwantów, cukrów, wody. Same owoce. Aby mieć stuprocentową pewność i nie czytać za każdym razem wszystkich etykiet, warto kupować produkty zawsze sprawdzonej marki. Taką marką jest Humana. Mus owocowy Humana jest w 100% bio organiczny, nie ma glutenu i tworzony jest z wyselekcjonowanych owoców z ekologicznych upraw. Nawet jeśli znajdziecie mus zrobiony w 100% z owoców, nie macie nigdy pewności, czy te owoce nie pochodzą z upraw GMO. Dlatego Humana posiada wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające autentyczność i zdrowie owoców, z których tworzą produkty dla dzieci.

Przedszkola niepubliczne Poznań – doskonała oferta opieki i rozwoju dla Twojego dziecka

0
Przedszkola niepubliczne Poznań – doskonała oferta opieki i rozwoju dla Twojego dziecka

Wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci miały możliwość bezpiecznego i dobrego rozwoju. Dlatego coraz więcej osób wybiera przedszkola niepubliczne Poznań. To placówki, które gwarantują najlepszą opiekę oraz korzystają z ciekawych metod nauki. Prywatne przedszkola w Poznaniu istnieją pod nazwą Kropka i są dowodem bezpiecznej i przyjaznej opieki nad dziećmi. Prowadzone są przez dwie siostry, które same są matkami, dzięki osobistym doświadczeniom potrafią zapewnić godny rozwój dla wszystkich dzieci.

Metody nauki i zabawy stosowane w przedszkolu Kropka

Przedszkola niepubliczne Poznań działają zgodnie z nowoczesnymi metodami nauki i rozwoju. To właśnie tutaj maluchy edukują się bez stresu, nie otrzymują żadnych nagród oraz kar. Każde dziecko jest stawiane na takim samym poziomie i to właśnie od niego zależy poznanie świata oraz samorozwój.

Dzieci łączone są w grupy zajęciowe o różnym wieku, takie rozwiązanie pozwala poznać potrzeby innych dzieci i rówieśników. Wzbudza potrzebę samorozwoju oraz uczy cierpliwości o opieki nad innymi.

Mądra edukacja dzieci obydwa się za pomocą tworzenia przez nauczycieli warunków do swobodnego rozwoju. Maluchy otrzymują dostęp do samodzielnie wytworzonych zabawek przez nauczycieli i dzięki temu poznają je i motywowane są do pracy. Nikt nie wymusza wykonywania określonych zadań przez dzieci, to właśnie one samodzielnie są motywowane do zdobywania wiedzy za pomocą obserwacji i doświadczeń.

Przedszkolaki uczone są metodami eksperymentów, badań, sprawdzania i przez to są sami dla siebie odkrywcami. Dodatkowo rozwijają się emocjonalnie i stają się bardziej cierpliwe. Dążą do celu poprzez powolne odkrywanie nowych rzeczy i uczą się kreatywnego rozwiązywania problemów.

Przedszkola niepubliczne Poznań korzystają z różnych metod nauki:

  •       metoda dobrego startu
  •       odmienna metoda nauki czytania
  •       metoda Montessori,
  •       sensoplastyka
  •       muzykoterapia
  •       pedagogika zabawy

Dodatkowo każdego dnia prowadzone są przeróżne ciekawe zajęcia mające na celu zapoznanie dziecka z językiem angielskim, aktywnością fizyczną oraz poprawną polszczyzną (zajęcia logopedyczne).

Zabawa w przedszkolu niepublicznym

Dzieciaki każdego dnia mogą korzystać z nowoczesnego placu zabaw oraz licznych i bezpiecznych zabawek. Wszystkie pomoce dydaktyczne znajdujące się w przedszkolu są dobrane w sposób taki, aby motywować dzieci do pracy i pobudzać ich wyobraźnię.

Plan zajęć nie jest ściśle określony, oparty został jedynie o powtarzalność. Każdy dzień ma uporządkowany rytm, dzięki temu dzieci wiedzą czego mogą oczekiwać i uczą się odpowiedzialności oraz wykonywania obowiązków w ułożonej hierarchii. Normalny dzień zaczyna się od zabawy, opowieści o poprzednim dniu, gimnastyki oraz śniadania. Po spożyciu posiłków dzieci dbają o swoją higienę, a następnie udają się na zajęcia lub spacery na zewnątrz przedszkola lub w pracowniach (w zależności od pogody). Kolejnym krokiem jest obiad oraz wypoczynek maluchów. Następnie odbywają się przyjemne zajęcia z języka angielskiego, muzyczne i przeróżne zabawy. Na koniec dnia maluchu mogą samodzielnie bawić się pod nadzorem nauczycieli.

Kuchnia w przedszkolu niepublicznym

Bardzo dużą korzyścią, jaką oferują przedszkola niepubliczne Poznań jest dostęp do kuchni. Tutaj pracują wykwalifikowani kucharze, którzy potrafią przygotować zbilansowane i wartościowe posiłki dla dzieci. Na specjalne życzenia rodziców dobierają diety bezglutenowe, bezmleczne i inne odpowiednie dla dzieci.

Chciałbyś mieć pewność, że Twoje dziecko prawidłowo się rozwija, jest bezpieczne i czuje się komfortowo każdego dnia? Zapisz je już dziś do przedszkole kropka i zadbaj o jego edukację od najmłodszych lat!