czwartek, Lipiec 19, 2018

Twoje dziecko idzie do żłobka? Przed Tobą trudny wybór

0
dziecko idzie do żłobka

Twój urlop macierzyński właśnie dobiega końca i planujesz powrót do pracy. Nie możesz sobie pozwolić na urlop wychowawczy, natomiast babcie Twojego maluszka mieszkają kilkadziesiąt kilometrów od Ciebie. Musisz więc zdecydować się na żłobek, w którym Twoje dziecko będzie miało zapewnioną opiekę podczas Twojego pobytu w pracy. Masz duże wymagania dotyczące tego miejsca. Nie jesteś jednak sama, przed trudnym wyborem żłobka każdego roku staje tysiące mam.

Duży wybór i selekcja

Obecnie żłobki przeżywają prawdziwe oblężenie, coraz więcej rodziców decyduje się na powierzenie opiekunom swoich dzieci, które jednocześnie już od najmłodszych lat mają kontakt z rówieśnikami, co ma pozytywny wpływ na ich rozwój. To przyczyniło się do powstania dużej ilości placówek prywatnych. Rodzice mają bardzo duży wybór, co warto wykorzystać i zapoznać się z ofertami kilku żłobków, niekoniecznie tylko w swojej najbliższej okolicy. Z perspektywy rodzica kluczowym czynnikiem przy podjęciu decyzji będą opinie innych mam.

Chcąc  jednak przekonać się, czy są one zgodne z prawdą, najlepiej osobiście przejść się do kilku żłobków, których oferta Cię zainteresowała oraz sprawdzić, jak może wyglądać miejsce, w którym Twój maluch będzie spędzał 8 godzin dziennie podczas Twojej nieobecności. Dużą otwartością na rodziców swoich przyszłych wychowanków wyróżnia się prywatny żłobek w Poznaniu Montessori. Opiekunowie wykazują się dużym zrozumieniem, mając świadomość, że rodzice poszukują dla swojego dziecka miejsca bezpiecznego, czystego i ukierunkowanego na jego rozwój. Prywatny żłobek w Poznaniu bardzo często jest jednym z pierwszych wyborów rodziców.

Opiekunowie z miłością do dzieci

Pedagog i wychowawca to nie tylko zawód, ale przede wszystkim życiowa rola wynikająca z naturalnego powołania. Powinna go wykonywać osoba, która darzy dzieci miłością, rozumie ich potrzeby, akceptuje popełniane przez nie błędy i potrafi dostrzec w nich potencjał i rozwijać indywidualne zdolności. Prywatny żłobek w Poznaniu realizuje założenia Marii Montessori, które obejmują m.in. wzajemny szacunek, tolerancję i pozytywne wartości. Z idei metody Montessori wynika, że dziecko ma prawo do indywidualności i nie ma potrzeby ingerować w to, co jest u niego naturalne. Dzieciom trzeba pomagać w rozwoju i nauce, nie można jednak pozbawiać je samodzielności i prób, które same podejmują. To niszczy ich kreatywność, spowalnia rozwój, a nawet całkowicie ogranicza niektóre jego sfery. Zadaniem dorosłego jest zapewnienie maluchowi dostępu do odpowiednich narzędzi, które pomogą mu poznać świat i uczyć się nowych rzeczy. Prywatny żłobek w Poznaniu jest więc miejscem, w którym pracują wychowawcy i opiekunowie, dla których dobro dzieci jest kluczowe we wszystkich podejmowanych przez nich działaniach. To osoby z doświadczeniem i potwierdzonych kwalifikacjach. Musisz mieć pewność, że Twój maluch będzie w dobrych rękach, dlatego zawsze zwracaj uwagę na kadrę, która pracuje w wybranej przez Ciebie placówce.

Bezpieczne środowisko

Żłobek musi zrobić na Tobie dobre wrażenie już przy pierwszej wizycie. Ważne jest, aby był to świat przystosowany do potrzeb małego człowieka – kolorowy, pełen zabawek, ale też z dużą przestrzenią. Powinna w nim panować sterylna czystość, być miejsce wydzielone do spożywania posiłków, które oczywiście są przygotowywane zgodnie z zasadami żywienia dziecka. Nie może też zabraknąć w nim dużego ogrodu z placem zabaw, by w ciepłe dni maluchy mogły spędzać czas na świeżym powietrzu.

Nie czekaj z poszukiwaniami do ostatniej chwili. Daj sobie czas na rozeznanie oraz wizyty w żłobkach, niech Twoja decyzja nie będzie podjęta pod wpływem emocji.

Jaki termos dla dziecka?

0
Jaki termos dla dziecka

Wycieczki przedszkolne, a później szkolne to nieodłączny element edukacji i jeden z najlepszych sposobów na stopniowe usamodzielnianie dziecka. Oczywiście pierwsze wyjazdy są zawsze najbardziej stresujące. Z czasem dziecko staje się jednak coraz bardziej samodzielne i może zabierać na wycieczki przedmioty, które zwykle na dłuższe wyprawy zabierają ze sobą dorosłe osoby. Przykładem takiego przedmiotu jest termos, czyli gadżet utrzymujący stałą temperaturę przechowywanego w jego wnętrzu napoju.

Kolorowe termosy dla dzieci to przydatne wyposażenie podczas wycieczek, zwłaszcza tych organizowanych w chłodniejszych miesiącach roku. Ciepła herbata z termosu pozwoli się rozgrzać po długim spacerze, przywracając dziecku chęć do dalszej wędrówki. Oczywiście termos to także przydatny gadżet do szkoły, zwłaszcza jeśli jest to termos na zupę dla dziecka. Z tego typu przedmiotów można korzystać również w domu, zostawiając dziecku zupę w termosie, tak by po powrocie ze szkoły nie musiało jej sobie już samodzielnie podgrzewać.

Trzy rodzaje termosów dla dzieci

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli termosów dziecięcych, które możemy podzielić przynajmniej na trzy podstawowe kategorie. Są to termosy przeznaczone do przechowywania napojów, na zupę oraz na obiad – posiłek w formie stałej. Te pierwsze to niezwykle użyteczny gadżet podczas wycieczek szkolnych, kolonii i innych, dłuższych wyjazdów. Przechowywany w termosie napój przez długi czas utrzymuje wysoką temperaturę, dzięki czemu dziecko może rozgrzać się podczas pobytu na stoku narciarskim czy długiego marszu po górach. Pozostałe to użyteczny gadżet do szkoły lub domu. Dzięki nim dziecko może zjeść ciepły posiłek bez konieczności jego samodzielnego podgrzewania.

Wybierając tego typu gadżet, warto szukać tzw. bezpiecznego termosu dla dziecka. Chodzi o wybór przedmiotu, który utrudni lub wręcz uniemożliwi przypadkowe poparzenie się dziecka podczas jedzenia czy picia. W sprzedaży możemy znaleźć m.in. specjalne termosy dla dzieci z ustnikiem lub słomką, które ułatwiają picie i minimalizują ryzyko poparzenia języka.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termos?

Najważniejszą kwestią jest wygoda i łatwość obsługi termosu. Dobrej jakości termosy dla dzieci są konstrukcjami niezwykle bezpiecznymi i prostymi w obsłudze, często wyposażonymi w specjalne dzióbki lub ustniki, które ułatwiają nalewanie napoju lub umożliwiają wygodne picie bezpośrednio z termosu. Poza tym są to również przedmioty estetycznie wykonane, kolorowe, pięknie zdobione, co w przypadku młodszych dzieci, będzie miało duże znaczenie – małe dzieci chętniej korzystają z kolorowych termosów, które są lekkie i wygodne w obsłudze.

Kosmetyki dla dziecka – jakie wybrać?

0
Kosmetyki dla dziecka – jakie wybrać?

Kosmetyki dla noworodka to wyjątkowo trudna sprawa. Warto zatem zastanowić się czego maluch potrzebuje, a z czego powinniśmy zrezygnować. Nieprawdą jest bowiem fakt, że niemowlaki potrzebują jak najwięcej kremów i nawilżaczy. Nic z tych rzeczy! Wielokrotnie możemy mu bowiem zaszkodzić, a nie pomóc. Zatem jakie kosmetyki wybrać, by pielęgnować go w skuteczny sposób?

Najlepszy tornister dla pierwszoklasisty

0

Dziecko, które ma zacząć uczęszczać do klasy pierwszej, powinno posiadać najlepszej jakości tornister szkolny, ponieważ jego kręgosłup jest jeszcze bardzo wiotki, a co za tym idzie, można łatwo doprowadzić do niepożądanej postawy dziecka i tym samym skazać go na przymus chodzenia na różnego rodzaju ćwiczenia gimnastyczne. Jak wybrać odpowiedni tornister, który będzie nie tylko wygodny, ale również korzystnie wpłynie na postawę dziecka?

Wyzwania młodych rodziców

0

Po przyjściu na świat upragnionego dziecka, dotychczasowe życie rodziców zmienia się nie do poznania. Stają się oni w pełni odpowiedzialni za nowo narodzonego członka rodziny. Ich zadaniem jest otoczenie go opieką, miłością oraz wychowanie zgodne z własnymi wartościami. I choć wszystko to wydaje się oczywiste, są jednak także problemy i wyzwania, przed jakimi stają młodzi rodzice i z którymi muszą sobie jak najszybciej poradzić. Dotyczą one zarówno zdrowia samego maluszka, jak umiejętności komunikowania się z pociechą, która od pierwszych tygodni życia aktywnie uczy się i poznaje otaczający ją świat.

Ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu przez dzieci

0

Tradycyjne sposoby spędzania wolnego czasu często nudzą dzieci. Ile czasu można siedzieć przed telewizorem, malować czy rozwiązywać łamigłówki. Tyczy się to każdej pory roku – wiadomo, wiosną czy latem znacznie łatwiej zabrać dziecko na spacer i tam zapewnić rozrywkę. Jednak to nie zawsze wystarczy. Warto zatem postawić na ciekawe aktywności, które dziecko z pewnością zapamięta!

Co na prezent dla 7-latki – pomysły na niebanalny prezent dla 7-letniej dziewczynki

0

Zakup prezentu dla dziecka zawsze jest wyzwaniem. Zwłaszcza, gdy jest to kilkulatek. Ma już swoje preferencje, a także bogatą kolekcję zabawek w pokoju. Co kupić 7-latce, by sprostać jej oczekiwaniom? Jaki prezent będzie najlepszy? Co oprócz zabawek można dać w prezencie siedmiolatce?

Dlaczego warto hodować chomiki?

0

Chomiki należą do najbardziej popularnych zwierzątek, jakie spotkamy w ludzkich domach. Często wybieramy je jako pierwszego towarzysza dla naszych dzieci, które uczą się w ten sposób odpowiedzialności, zanim zaopiekują się psem. To także dobra opcja dla osób, które nie dysponują dużą ilością czasu na zajmowanie się pupilem. Dlaczego warto hodować chomiki?

Przegląd dziecięcych modeli marki Crocs

0

Dzieci, ach te dzieci… Wszędzie ich pełno. Nie usiedzą w miejscu – nawet przez chwilę. Żywiołowe i energiczne. Do pełni szczęścia potrzebują wygodnych, nie krępujących ruchów, butów, dzięki którym dalsze, jak i bliższe wędrówki będą stanowiły źródło przyjemności. Takie z pewnością są Crocs dziecięce. Wygodne, lekkie, a do tego atrakcyjne wizualnie. Niejednokrotnie udekorowane wizerunkiem bajkowych postaci czy innych, wesołych motywów. Uwielbiane zarówno przez tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Jednym słowem – przez wszystkich, dla których liczy się swoboda i wygoda – w każdej sytuacji.

Jak to się zaczęło…

Historia tych kultowych butów jest stosunkowo długa, albowiem w roku 2002, grupa przyjaciół podczas wycieczki na Karaiby, zakupiła buty ze sklejonej pianki, które okazały się inspiracją do stworzenia czegoś autorskiego. I choć początkowo nie zyskały zbyt wielkiej popularności, dopiero później okazały się strzałem w dziesiątkę. Crocs dziecięce, damskie i męskie podbiły świat mody bestsellerowymi klapkami, z czasem rozwijając swoją działalność o nowe modele, idealne na każdą porę roku – nie tylko lato.

Ładny wygląd w połączeniu z najwyższym poziomem komfortu

Nie ma osoby, która nie znałaby sławnych Crocsów. I nic w tym dziwnego. Fenomenalna konstrukcja i zastosowanie unikatowych materiałów pozwala osiągnąć niebywały poziom wygody – na miarę XXI wieku. W przypadku naszych pociech, jest to szczególnie ważne, dlatego Crocsy dziecięce zostały tak zaprojektowane, aby podeszwa stanowiła odpowiedź dla rosnącej, małej stopy. Wykonane z materiału, który pochłania pot i wilgoć, a przy okazji jest niezwykle atrakcyjny dla najmłodszych. Bogata feeria energetycznych kolorów i wzorów, obok których żadne dziecko nie będzie w stanie przejść obojętnie. Wyrazisty róż zaspokoi oczekiwania małych, jak i dużych dziewczynek, z kolei intensywny fiolet okaże się doskonałą alternatywą dla osób znudzonych tym kolorem. Jest też coś specjalnego dla chłopców. Oprócz klasycznego błękitu, znaleźć można Crocsy dziecięce w odcieniach soczystej pomarańczy czy zieleni imitującej wygląd skoszonej trawy. Oprócz kultowych klapek, znajdziemy również inne propozycje obuwia. Mowa oczywiście o kaloszach, które pozostawią suchą stopę podczas największych ulew oraz śniegowcach, zapewniających najwyższy poziom komfortu termicznego. Z równie wielką popularnością spotkamy się przeglądając kolekcję sandałów.

Pomysł na wspólne wycieczki – przednie foteliki rowerowe

0

Nie ulega wątpliwości, że spędzamy coraz częściej czas na różnego rodzaju aktywnościach. Jedną z najlepszych i najchętniej uprawianych przez całe rodziny są wycieczki rowerowe zarówno po mieście, jak i leśnych bezdrożach. Na szczęście profesjonalny sprzęt pozwala na tego typu wyprawy nawet z maluchami, które same jeszcze nie jeżdżą, a cały szereg przednich fotelików rowerowych, jak i tylnych pozwala na komfortowe i bezpieczne wyprawy na rowerze rodzica.

Bezpieczne rozwiązanie – przedni fotelik rowerowy

W sklepach znajdziemy cały szereg nowoczesnych przednich fotelików rowerowych, które są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o użyte materiały, zabezpieczenia czy też przedział cenowy. Najważniejszym kryterium wyboru musi być jednak to, czy dany model posiada wymagane w Unii Europejskiej certyfikaty – przede wszystkim Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa EN 14344, ale dobrze by było, gdyby przedni fotelik rowerowy miał również Amerykański Certyfikat Bezpieczeństwa ASTM 1625-00. Kolejnym ważnym wymogiem jest European Standard 99/44/EG, który producent powinien posiadać. Jeśli już trafimy na odpowiednią markę i produkty, które nie są produkowane w Chinach, naszym największym dylematem będzie, czy zdecydować się na przedni fotelik rowerowy czy też ten montowany za rodzicem.

Dla kogo przedni fotelik rowerowy?

Coraz popularniejsze przednie foteliki rowerowe dedykowane są najmłodszym dzieciom. Jazda z przodu to nie tylko ogromna frajda dla malucha, ponieważ wszystko widzi, ale również bliski kontakt z rodzicem, który pociechę ma cały czas w ramionach i na oku. Poza tym przedni fotelik rowerowy jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż jego tylny odpowiednik, ponieważ znajduje się za mocnym stelażem ochronnym, jakim jest kierownica. Również nasze ciało chroni dziecko podczas upadku. Warto pamiętać, że niektóre modele rowerów dopuszczają jedynie montaż przednich fotelików rowerowych.

Bardzo ważnym kryterium wyboru odpowiedniego siedziska będzie waga i wzrost dziecka. Do zbyt małego pociecha może się nie zmieścić lub po prostu będzie jej bardzo niewygodnie, a ten wykonany z kiepskich materiałów i niedostosowany do odpowiedniego ciężaru może szybko się zniszczyć lub popękać w najmniej oczekiwanym momencie. Przedni fotelik rowerowy produkowany jest najczęściej z tworzywa sztucznego, które jest bardzo wytrzymałe, a siedzisko wyłożone jest miękką wkładką, która zapewnia komfort siedzącego w nim dziecka. Dzięki temu każda wycieczka oczywiście z kaskiem na głowie jest niesamowitą przygodą.