niedziela, Wrzesień 22, 2019

Blog Junior Angin – nowoczesny poradnik dla wszystkich rodziców

0
Blog Junior Angin - nowoczesny poradnik dla wszystkich rodziców

W dzisiejszych czasach wielu rodziców czerpie inspiracje i wskazówki na temat wychowania pociechy z bardzo różnych źródeł. Mamy bowiem do dyspozycji nie tylko książki czy porady od innych, bardziej doświadczonych rodziców, ale także liczne blogi parentingowe, specjalistyczne strony czy pojedyncze artykuły na temat poszczególnych problemów i dylematów, z jakimi spotykają się mama i tata. Jednym z takich nowoczesnych źródeł informacji jest blog Junior Angin, gdzie każdy rodzic znaleźć może coś dla siebie.

Endometrium a problemy z zajściem w ciążę

0
Endometrium a problemy z zajściem w ciążę

O endometrium słyszy się coraz więcej. W programach telewizyjnych, w prasie oraz w internecie często pojawiają się artykuły, które dotyczą tego zagadnienia. Co oznacza słowo „endometrium”? Z czym wiąże się to pojęcie? Co należy rozumieć, gdy lekarz ginekolog zwróci na to uwagę? Zapraszam poniżej.

Jak dbać o nosidło dla dziecka?

0
Jak dbać o nosidło dla dziecka?

Jak sprawić, aby nosidełko służyło przez długie lata? Sposób jest jeden – odpowiednie użytkowanie. Zadbany sprzęt posłuży Ci przez długi czas. To sprawi, że z powodzeniem możesz wykorzystać nosidło ponownie w momencie pojawienia się drugiego malucha lub podarować go bliskiej Ci osobie. Jak zatem odpowiednio posługiwać się nosidełkiem, aby jego kondycja i wygląd były cały czas na dobrym poziomie?

Nosidełka używasz cały czas. Niezależnie od tego czy wybierasz się na mały spacer ze swoim brzdącem czy skupiasz się na codziennych czynnościach – masz go ciągle przy sobie. Z tego powodu sprzęt do noszenia narażony jest na działanie negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak kurz, brud czy smakowite jedzenie Twojego szkraba. Intensywne używanie nosidła wiąże się z zadbaniem o niego, prawidłową konserwację i przechowywanie.

Nosidło jest dobrą opcją dla malucha?

Nawet nosidełko, które uważane jest przez wszystkich jako jedyne i najlepsze w swoim rodzaju może się uszkodzić. Wystarczy, że będzie nieodpowiednio dopasowane do potrzeb brzdąca. Co w takim razie jest najważniejsze? Upewnienie się, że sprzęt do noszenia jest właściwie dobrany – pod kątem wieku i wagi dziecka. Musisz też wziąć pod uwagę siebie i swoje predyspozycje. Pamiętaj, żeby wybierać zawsze nosidła ergonomiczne, które zapewnią Ci doskonały komfort noszenia, nawet podczas długich przechadzek. Daj sobie spokój z tanimi nosidełkami, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Stawiaj tylko na sprawdzone, godne zaufania i przede wszystkim certyfikowane przedmioty, takie jak nosidła ergonomiczne Tula czy nosidełka od LennyLamb. Wybierając najlepsze firmy masz gwarancję regulacji, a co za tym idzie – przystosowania do sylwetki osoby noszącej. Przed wyprawą warto poświęcić kilka minut, aby z dokładną precyzją wyregulować długość pasów. Dzięki temu masz pewność, że podczas spaceru będzie wygodnie zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. To oczywiście nie tylko kwestia wygody, ale co najważniejsze – bezpieczeństwa. Przekłada się to również na zdecydowanie dłuższą żywotność tkaniny.

Jak przechowywać i prać nosidło dla dziecka?

Sprzęt do noszenia musi być przechowywany tylko i wyłącznie w suchym, czystym miejscu, które nie ma styczności z wilgocią czy mało przyjemnymi zapachami. Sprawą zupełnie normalną jest zabrudzenie nosidła po pewnym czasie użytkowania. Należy pamiętać o odpowiednim i regularnym praniu. Jak to prawidłowo robić? Czyń to zawsze zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdziesz w instrukcji obsługi oraz na metce nosidełka. Dzięki temu włókna tkaniny sprzętu będą układały się naturalnie i prawidłowo, co przedłuży żywotność i komfort noszenia.

Potrzebujesz porady od fachowców? Zapraszamy na bloga Tulisie.pl/blog

Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa aby było więcej miejsca?

0
Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa aby było więcej miejsca?

Małe pomieszczenia w domu to niejednokrotnie spore wyzwanie dla domowników. Wynika to przede wszystkim z faktu, że trudniej je umeblować w sposób funkcjonalny, zapewniający komfortowe egzystowanie w ich wnętrzach.

Problem ten dotyczy przede wszystkim kuchni czy łazienki, które nie mogą obejść się bez pewnych elementów wyposażenia niezbędnych do tego, aby w należyty sposób mogły pełnić swoją rolę. Jak się jednak okazuje nie tylko wyżej wspomniane mogą sprawiać trudność w umeblowaniu.

Prawdziwe przysłowiowe schody zaczynają się w momencie, kiedy posiadamy dwójkę dzieci, a dla nich tylko jeden niewielkich rozmiarów pokój, który trzeba urządzić w taki sposób, aby zapewnić im odpowiednie warunki do nauki oraz wypoczynku. W tym miejscu pojawia się zatem pytanie – Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa, aby było więcej miejsca? Odpowiedzi na nie udzielimy właśnie w przedmiotowym artykule.

Jakie elementy wyposażenia wnętrz zastosować w małym pokoju dla rodzeństwa?

Przede wszystkim należy zacząć od odpowiedzi na pytanie – jakich elementów nie może zabraknąć w pokoju dla rodzeństwa? Z całą pewnością będą to łóżka oraz biurka wraz z krzesłami, stanowiące miejsce do nauki dla naszych podopiecznych. W przypadku szafy na ubrania warto przemyśleć umiejscowienie jej w innym pomieszczeniu, jak choćby korytarz.

Jak wiadomo szafa zajmuje dużo miejsca, którego niestety może zabraknąć w trakcie aranżacji pokoju dla dwójki dzieci. Dobrym rozwiązaniem będzie również wybór takich łóżek, które nie zajmą zbyt wiele miejsca. W tej roli świetnie sprawdzą się łóżka piętrowe dla dzieci.

Jeżeli mowa o biurkach, to warto aby każde dziecko miało swoje własne. Nie muszą być one dużych rozmiarów. Najważniejszym jest, aby umożliwiały naszym pociechom odpowiednią ilość miejsca na to, aby mogły w prawidłowej, zdrowej dla postawy ciała pozycji odrabiać lekcje.

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa w taki sposób, aby było w nim więcej miejsca?

W pierwszej kolejności rozpocznijmy od odpowiedniego ustawienia łóżka. Łóżka piętrowe dla dzieci najczęściej ustawiane są pod ścianą, w rogu pokoju. Dzięki temu nie zajmują dużo miejsca i zapewniają przestrzeń w pomieszczeniu, którą można zagospodarować. W przypadku biurek, dobrym rozwiązaniem byłoby umiejscowienie ich pod ścianą nieopodal okna.

Światło dzienne jest nieocenione podczas nauki, w związku z czym jeżeli mamy możliwość zapewnienia naszym pociechom jego jak największego dopływu – zróbmy to. Kolejną ważną kwestią są regały na książki i zabawki. Jeżeli dysponujemy miejscem w pokoju, które umożliwi nam ustawienie dodatkowego mebla – dobra nasza. Jeżeli jednak wstawienie wyżej wspomnianego wiąże się z tym, że w pokoju zrobi się zwyczajnie ciasno, warto rozważyć inną opcję, jak choćby montaż półek na ścianach.

Zajmą one dużo mniej miejsca, a jednocześnie umożliwią ustawienie różnorodnych przedmiotów zaprowadzając tym samym ład w pokoju. W sklepach z elementami wyposażenia wnętrz dostępne są również różnego rodzaju pudełka do przechowywania rzeczy. Z powodzeniem można je postawić pod łóżkiem, a do ich wnętrza włożyć np. zabawki.

Wybór poduszki dla malucha

0
Wybór poduszki dla malucha

Kiedy dziecko wyrasta już z wieku niemowlęcego, do spokojnego snu zaczyna potrzebować odpowiedniego wsparcia dla głowy. Jeśli chcemy znaleźć najlepszą poduszkę dla swojej pociechy, musimy wziąć pod uwagę następujące kwestie.

Alergie

Powiedzmy, że nasze dziecko jest uczulone na wełnę. Oczywistym jest, że w takim przypadku nie możemy kupić dziecku wełnianej poduszki, co tylko pogorszyłoby jego alergię. Świadomość tego, na co uczulone jest nasze maleństwo pomoże nieco zawęzić wybór idealnej poduszki dla dzieci.

Gwarancja

Wielu producentów poduszek dla maluchów daje gwarancję satysfakcji. Niektóre mają zaledwie 90 dni, podczas gdy inne oferują okres trzyletni. Gwarancja będzie się różnić w zależności od marki, ale ogólnie będzie obejmować takie rzeczy jak słabe wykonanie, podarte szwy lub utratę kształtu. Dłuższa gwarancja może oznaczać lepszą jakość, ponieważ firma jest gotowa stanąć za swoim produktem.

Miękka czy twarda

Trzeba znaleźć delikatną równowagę pomiędzy komfortem a dobrym wsparciem. Jeśli naciskamy na poduszkę, a ona nie odzyskuje po chwili kształtu, to znaczy że jest zbyt miękka i nie jest bezpieczna dla malucha, ponieważ stwarza ryzyko uduszenia.

Z drugiej strony, jeśli naciśniemy poduszkę, a ona w ogóle się nie porusza, to też jest to przykład nieodpowiedniej poduszki dla dzieci. Po prostu nie będzie zapewniała maluchowi komfortu. Chociaż większość poduszek dziecięcych została zaprojektowana tak, aby zapewniać optymalne wsparcie, nadal należy wziąć to pod uwagę.

Materiał na poduszkę

Zewnętrzna część poduszki dla dzieci jest zazwyczaj wykonana z bawełny. Pamiętajmy, że bawełna może być zwykła lub organiczna. Bawełna organiczna nie ma szkodliwych toksyn, wybielaczy i barwników, które zwykle towarzyszą procesowi produkcji bawełny. Nie trzeba dodawać, że dziecko nie powinno tego wdychać. Organiczne poduszki dla niemowląt zawsze będą wyraźnie oznaczone. Jeśli nie można ustalić, czy poduszka dla malucha jest organiczna, czy nie, lepiej zachować ostrożność i założyć, że nie jest.

Materiał wypełniający poduszkę

Pod poszewką poduszki kryje się materiał, który zapewnia wsparcie i wygodę głowie dziecka. Istnieje wiele różnych materiałów, które można wykorzystać do wypełnienia poduszek dla maluchów. Pianka pamięciowa, pióra albo materiały syntetyczne to tylko kilka przykładów. Wybierając poduszkę warto pamiętać o tym, aby wypełnienie nie powodowało zbyt dużego hałasu, gdy porusza się wewnątrz poduszki. Hałas może spowodować to, że maluch zostanie obudzony ze snu, co nie jest pożądanym rezultatem dla żadnego z rodziców.

Dlaczego warto podarować maluszkowi drewniane zabawki?

0
Dlaczego warto podarować maluszkowi drewniane zabawki?

Drewniane zabawki są uniwersalne i ponadczasowe. Podobają się dzieciom w każdym wieku. Sprawdzą się idealnie w domu, na placu zabaw, przedszkolu i świetlicy szkolnej. Sklep z zabawkami oferuje starannie wykonane, wytrzymałe drewniane zabawki. Dużą popularnością cieszą się klocki, figurki, układanki, liczydła i samochody.

Przyjazne dla środowiska

W sklepie damizabawki.pl znajdziesz wysokiej jakości zabawki z drewna. Produkowane są z certyfikowanego drewna pozyskiwanego w zrównoważony sposób. Są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż zabawki plastikowe. Drewno jest naturalnym, odnawialnym surowcem. Jego ważnym atutem jest też biodegradowalność i możliwość recyklingu.

Drewniane zabawki oferują dodatkowe certyfikaty ekologiczne. Dlatego, jeśli już są pomalowane jakąś farbą, nie zawiera żadnych toksycznych chemikaliów. Dzięki temu są bezpieczne dla maluszków.

Walory edukacyjne

W 1976 roku psycholog dr Lawrence Mestyanek zauważył, że dzieci mające trudności w nauce, nie bawiły się żadnymi zabawkami edukacyjnymi. Starał się to zmienić, konstruując w swoim warsztacie szereg specjalnych drewnianych zabawek. Od tego czasu są znane ze swoich właściwości edukacyjnych.

Sklep z zabawkami proponuje m.in. drewniane domino, instrumenty muzyczne, buciki do nauki sznurowania i piramidki. W ofercie znajdziesz też sortery geometryczne, labirynty z koralikami, zestawy kreatywne dla małego budowniczego i skrzynki z narzędziami dla początkującego majsterkowicza.

Drewniane zabawki pomagają w nauce liczenia i czytania oraz rozwijają umiejętności motoryczne. Ponadto uczą rozwiązywać problemy i nawiązywać relacje z rówieśnikami.

Większa koncentracja

Drewniane zabawki uspokajają i stymulują w najlepszy sposób. Pomagają lepiej myśleć i się skupić. Poprawiają koncentrację. Pobudzają maluszka do kreatywności i wyobraźni. Inspirują do nowych, ciekawych pomysłów.

Nieustanny postęp technologiczny sprawił, że współczesne zabawki są pełne dzwonków, gwizdków, efektów dźwiękowych i wizualnych. Jednak prostota i minimalizm drewnianych zabawek nadal urzeka. Zachęcają do kreatywnej zabawy.

Dodatkowe zalety

Produkty, które znajdziesz w sklepie z zabawkami są trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie pękają, nie mają ostrych krawędzi i małych elementów, dlatego nie stwarzają takiego zagrożenia, jak niektóre plastikowe zabawki. Poprawiają koncentrację. Mają pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne i fizyczne maluszków. Wspomagają ich rozwój fizyczny, psychiczne i emocjonalny.

Jaki tornister dla dziecka warto kupić?

0
Jaki tornister dla dziecka warto kupić?

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz, duża część rodziców planuje szkolne zakupy. Nie ulega wątpliwości, że potrzeb jest sporo. Na pewno należy zakupić ubrania do szkoły, a także najpotrzebniejsze przybory.

Dziecko idzie do szkoły

Gdy dziecko dopiero rozpoczyna edukację w szkole, potrzebne jest wówczas więcej rzeczy, niż wtedy, gdy jest starsze. Konieczne jest zakupienie materiałów edukacyjnych oraz pomocy naukowych, a także akcesoriów plastycznych, takich jak klej, bloki rysunkowe i techniczne. Trzeba tez na pewno zastanowić się, jaki tornister dla dziecka warto kupić. Wybór jest ogromny, ale warto na pewno postawić na takie, które wpływają na zachowanie poprawnej postawy. Dzieciom dopiero rozwija się kręgosłup, więc tego rodzaju akcesoria powinny być dobierane ze szczególną starannością. Należy zatem pamiętać, żeby nie kupować pierwszego z brzegu plecaka, tylko dlatego, że jest on ładny i kolorowy.

Wybór tornistra szkolnego

Dziecko powinno najpierw go przymierzyć. Warto sprawdzić, czy ramiączka są regulowane, a także czy tył jest usztywniany. Zapewne zupełnie inny tornister dla dziewczynki się wybierze niż dla chłopaka. Do wyboru jest mnóstwo wzorów i kolorów, więc na pewno każde dziecko znajdzie taki, który szczególnie przypadnie mu do gustu. Warto więc poświęcić chwilę na to, żeby dobrać taki, który idealnie trafi w gust i spełni szereg wymagań. Kupowanie plecaków dla starszych dzieci jest z reguły łatwiejsze, bo są one w stanie precyzyjniej określić, czy w danym modelu jest wygodniej. Wielu rodziców nie zostawia decyzji o zakupie na ostatnią chwilę i starają się oni zadbać o wszystko jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jak wiadomo zakup wszelkich szkolnych akcesoriów to spory wydatek, dlatego warto rozłożyć go w czasie i co miesiąc kupować coś nowego, co przyda się dziecku w szkole. Tornister dla chłopca z reguły jest w innym kolorze i z innymi aplikacjami. Chłopcy mają po prostu inne zainteresowania i inna kolorystyka trafia w ich gust.

Co jeszcze warto kupić dziecku do szkoły?

Oprócz zakupu tego rodzaju akcesoriów nie można zapominać także o kupnie obuwia na zmianę. W wielu szkołach akceptowalne jest tylko to na białej podeszwie, więc jeśli dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej, w której jest taki wymóg, to również należy wcześniej pomyśleć o butach, w jakich będzie dziecku wygodnie. Do wyboru, podobnie jak w przypadku tornistrów, jest wiele modeli. Różnią się one miedzy sobą przede wszystkim krojem i tym, że niektóre są wiązane, a inne wsuwane. Dla młodszych dzieci najlepsze są te drugie, bo mogą je szybko założyć.

Dekoracje do pokoju dziecka, czyli jak stworzyć piękne wnętrze

0
Dekoracje do pokoju dziecka, czyli jak stworzyć piękne wnętrze

Aranżacja wnętrza, w którym ma zamieszkać dziecko jest naprawdę złożonym procesem. Wiele w tej kwestii zależy od tego, w jakim wieku jest pociecha rodziców. To właśnie on ściśle warunkuje nie tylko rodzaj zastosowanych dekoracji, ale również wpływ dziecka na wygląd pokoju.

Dekoracje do pokoju nowo narodzonego dziecka

Nie ulega wątpliwości, że dekoracje do pokoju noworodka będą różne od tych stosowanych w pokoju kilkulatka, czy nastolatka. W tym ostatnim przypadku w grę zaczynają wchodzi bardziej dorosłe dekoracje. Odchodzi się natomiast np. od pluszowych materiałów, c jest zupełnie naturalne. Jak więc powinien wyglądać pokój dziecka, które dopiero pojawia się na świecie? Tutaj z całą pewnością dekoracje wybierają rodzice, na postawie swojego gustu. W pierwszym okresie maleństwo nie będzie zwracało na nie szczególnej uwagi. Jednak z czasem, gdy zmysły się wyostrzą zaczną one odgrywać dla niego szczególną rolę. Mianowicie będą uczyły kształtów, czy rozpoznawania barw. Właśnie dlatego poleca się stosowanie kontrastowej bieli i czerni, które ułatwiają dziecku określanie kształtów. Tutaj dobrą opcją będzie zakup plakatu, którego grafika będzie utrzymana w takiej tonacji. Duża powierzchnia sprawi, że dziecku znacznie łatwiej będzie dostrzec znajdujące się na niej kształty. Nie bez znaczenia będą również wszelkiego rodzaju miękkie kocyki, czy poduszki, które są bardzo przyjemne dla skóry dziecka.

Dekoracje do pokoju dziecka – tego nieco starszego

Jak wygląda sytuacja w przypadku kilkuletniego dziecka? Tutaj również będą dominowały przyjemne w dotyku materiały, które są bardzo bezpieczne dla dziecka. Zwłaszcza gdy to rozpoczyna poznawanie świata na własnych nogach. Wówczas wszystkie ozdoby wykonane z cięższych materiałów lub ostro zakończone powinny być usunięte z drogi malucha. W jego pokoju zaczną się pojawiać elementy edukacyjne, które również mogą być ozdobami. Taką dekoracją do pokoju dziecka, która może nie tylko dobrze wyglądać, ale również uczyć będą plakaty np. z https://posterilla.pl/dekoracje-do-pokoju-dzieciecego. Umieszczone na bezpiecznej wysokości w żaden sposób nie będą zagrażały dziecku. Mogą za to wpłynąć bardzo pozytywnie na jego wyobraźnię. Nie ma bowiem nic lepszego dla dziecka niż jej ćwiczenie poprzez układanie historyjek np. o zwierzątku znajdującym się na grafice. W pierwszych latach to oczywiście rodzice muszą przejąć inicjatywę. Później jednak, malec sam może rozwijać przygody swojego przyjaciela.

Jaki jest idealny proszek do prania dla dzieci?

0
Jaki jest idealny proszek do prania dla dzieci?

Skóra nowonarodzonych dzieci jest bardzo delikatna, wrażliwa i podatna na podrażnienia. Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego preparatu do czyszczenia ubranek dziecięcych.

Czym kierować się przy wyborze?

Przy wyborze idealnego proszku do prania dla dzieci bardzo ważne jest to, aby nie miał silnego, ostrego zapachu, który może nie spodobać się naszemu dziecku albo co gorsze wywołać reakcje alergiczną czy też wysypkę. Należy wybierać delikatne produkty o jak najbardziej przyjaznym składzie chemicznym, pamiętając o tym, że niemowlęta mają o wiele bardziej wrażliwą skórę od dorosłych.

Jak długo powinniśmy używać specjalistycznych środków do prania?

Proszki do prania dla dzieci powinny być używane do około 1 roku życia naszej pociechy. Po tym czasie można zrobić próbę uczuleniową i wyprać dziecięce ubranko wraz z naszymi. Gdy to nie wywoła  żadnej reakcji alergicznej u dziecka, wtedy możemy śmiało zrezygnować ze specjalnych produktów.

Co zrobić, jeśli maluszek jest alergikiem?

Wtedy należy stosować proszek do prania dla dzieci tak długo, aż będzie to konieczne, nawet przez kilka pierwszych lat życia. Skóra alergików jest jeszcze bardziej wrażliwa niż innych maluszków, dlatego preparaty do prania powinny być hipoalergiczne i bezzapachowe, aby dodatkowo nie podrażniać.

Czego unikać w środkach piorących?

Żeby ochronić skórę naszego dziecka, powinniśmy unikać wszelkich alergenów, ostrych zapachów i substancji chemicznych. Ważne jest to, aby produkt był zatwierdzony przez Instytut Matki i Dziecka. Unikajmy też enzymów, czyli substancji, które ciężko się wypłukują, powodując podrażnienia. Szkodliwe są też wybielacze optyczne, które nie robią nic poza złudzeniem wyczyszczenia.

Jak prać dziecięce ubranka?

Świeżo kupione ubranka dla naszego dziecka trzeba wyprać przed ich założeniem w wysokiej temperaturze, oczywiście zwracając też uwagę na skład tkaniny i zalecenia jej producenta (ponieważ nie wszystkie materiały można prać w tak dużych temperaturach). Koniecznie prać oddzielnie z naszymi ubraniami, żeby zachować higienę. Im dziecko jest starsze, tym temperaturę prania można zmniejszać do około 60 stopni Celsjusza, gdyż taka temperatura likwiduje bakterie i roztocza. Gdy ubranka wykonane są z delikatnych materiałów powinno się prać je w temperaturze maksymalnie 40 stopni. Ilość środku stosowanych do prania też nie powinna być zbyt duża, ponieważ ciężej będzie wypłukać ją z tkanin, co może powodować podrażnienia skóry.

Inne ważne wskazówki

♦ W pierwszych miesiącach życia maluszka ważne jest też prasowanie ubranek, nawet przy 200 stopniach Celsjusza dla pewności, że pozbyliśmy się już dużej ilości bakterii.

♦ Po wypraniu ubranek warto je jeszcze raz opłukać, żeby między cząsteczkami tkaniny nie pozostawał proszek.

♦ Jeżeli myślisz nad zakupem nowej pralki, wybierz taką, która posiada program prania ubranek dla dzieci, ponieważ wtedy czas prania jest dłuższy i ma opcje dodatkowego płukania, co pozwala na dokładniejsze oczyszczenie tkanin z preparatów piorących.

Pomysł na zabawki dla fanów ,,Kliniki dla pluszaków’’

0
Kliniki dla pluszaków

Każdy z nas od małego dorastał z ulubioną bajką oraz jej bohaterami. Bardzo często ulubione animacje, a szczególnie ich główny bohater dawał nam wyraźny wzorzec do naśladowania w dzieciństwie. Dużym zadaniem dla rodziców jest oczywiście to, aby bajki, które wybierają najmłodsi były nie tylko świetną rozrywką, ale i również rzeczą czasem pouczającą, gdzie odcinek serialu lub bajka kończy się określonym morałem. Dzieci, które fascynują się bajką ,,Klinika dla pluszaków’’ z pewnością marzą o gadżetach oraz zabawkach, które mogły by być bezpośrednio związane z ulubioną bajkową postacią. Dla wszystkich rodziców małych fanów tej bajki przygotowaliśmy dziś kilka propozycji zabawek dla dzieci w różnym wieku. Zapraszamy!

Bądź jak swój ulubiony bohater

Każdy mały fan marzy o tym, aby choć na chwilę wcielić się w postać swojej ulubionej bajki. W sklepie z zabawkami znaleźć można nie tylko gadżety oraz przedmioty ulubionego bohatera dziecka, ale i również jego strój. W sklepie Humbi.pl znaleźć można ubranie Doktor Dosi z bajki ,,Klinika dla pluszaków’’. W zestawie znaleźć można między innymi fartuszek, apteczkę wraz z przyborami, którymi bajkowa postać posługuje się w dziecięcej bajce i pomaga zwierzątkom. W zestawie lekarskim Doktor Dosi znajduje się stetoskop lekarski, zabawkowe strzykawki raz młoteczek. Dzięki temu każdy maluch może poczuć się jak jego gwiazda bajkowa oraz wyglądać jak ona.

Zabawki-figurki

Zamiast wcielać się w ulubioną bajkową postać dzieci równie często lubią bawić się figurkami z ulubionej bajki. Tego typu zabawki świetnie sprawdzą się dla dzieci nie tylko podczas zabawy, ale i posłużą do stworzenia dziecięcej kolekcji. Maluch z pewnością będzie zachwycony w momencie, gdy na swojej półce z zabawkami będą stali jego ulubieni bohaterzy. Figurki z postaciami dziecięcej bajki mogą stworzyć wieloletnią wystawę, która będzie stanowić świetną pamiątkę w późniejszych latach.

Gry planszowe oraz puzzle

Zwykła gra planszowa, często niestety odpychana na rzecz dziecięcej wirtualnej rozrywki staje się o wiele atrakcyjniejsza, gdy na jej pudełku pojawia się ulubiony bohater dziecka. Gry planszowe, które w swoim zamyśle posiadają historię oraz motywy powiązane z bajką malucha bardzo często stają się ulubioną formą rozrywki dla dziecka. To samo tyczy się puzzli. Prawdziwy fan bajki ,,Klinika dla pluszaków’ z pewnością z wielkim zapałem oraz zaangażowaniem będzie chciał wypróbować swoich manualnych zdolności przy ułożeniu obrazku z ukochaną bajką.

ZOBACZ TEŻ